Windsurfing, nurkowanie, żeglarstwo, trekking. Gdzie najlepiej pojechać nad morze, jeśli jesteś aktywny i nie możesz usiedzieć w miejscu? Przygotowaliśmy zestawienie miejsc i atrakcji, dzięki któremu zobaczysz co napędza takie kurorty jak Hel czy Lubiatowo i dowiesz się co robić nad morzem – być może nie wiedziałeś, że u nas też się da!

1Hel – mekka surferów

Kitesurferzy na Helu. Fot. Shutterstock

Surfing, kitesurfing, windsurfing – Hel to istna mekka amatorów różnych rodzajów sportów wodnych. Wszystkie łączą słońce, bałtyckie fale i wiatr. Pływanie na desce czyli surfing kojarzy nam się z Hawajami lub Australią, ale nad Bałtykiem też można spróbować. Na początek łatwiej jest postawić żagiel i spróbować swoich sił w windsurfingu (ale wyczynowo ten sport wcale nie jest prosty, spróbuj wrócić na brzeg w poprzek fal!). Dla amatorów mocnych wrażeń idealny będzie kitesurfing – daj się porwać i niech niesie cię kite (to rodzaj latawca przypominającego spadochron, który napędza deskę).

Nie chcemy faworyzować żadnej szkoły surfingu. Powiemy tylko tyle, że bez problemu znajdziecie ich mnóstwo w niemal każdej miejscowości na Mierzei Helskiej. Oferują kursy od podstaw jak i obozy dla bardziej zaawansowanych. Są także wypożyczalnie sprzętu.

Poprzedni
Poprzedni artykułPałac Rzewuskich w Bratoszewicach – został fortepian
Następny artykułSzczebrzeszyn – Festiwal Stolica Języka Polskiego
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here