Przed nami długi weekend listopada. Warto wykorzystać ten czas: wyjechać i zobaczyć piękne miejsca. Oto 7 najlepszych pomysłów na ten weekendowy wypad! Proponujemy Wam 7 miejsc z różnych części kraju, tak abyście mogli wybrać najdogodniejsze dla siebie.

1Kotlina Kłodzka dla Dolnoślązaków

Lądek-Zdrój. Fot. piotrbb, Shutterstock

Dolny Śląsk ma wiele do zaoferowania, a w Kotlinie Kłodzkiej atrakcji jest aż nadto!

I dzień: Dojazd do Kotliny Kłodzkiej, po drodze zwiedzamy pałac w Bożkowie (można go obejrzeć z zewnątrz). Dojazd w Góry Stołowe. Podejście na sam szczyt Szczelińca, Schronisko na Szczelińcu lub/i (w zależności od energii) podejście na Błędne Skały. Nocleg np. w Kudowie-Zdroju.

II dzień: Rano zwiedzanie parku zdrojowego i pijalni wód mineralnych, obok niej stoi pomnik ogrodnika. Następnie Kaplica Czaszek w Kudowie-Zdroju (czynna 11 listopada, wstęp: normalny 5 zł, ulgowy 2,5 zł, godziny otwarcia: 10-17). Przejazd drogą przez Lewin Kłodzki pod pięknym wiaduktem. Ewentualnie zatrzymanie się w Dusznikach-Zdroju i spacer po mieście (Muzeum Papiernictwa nieczynne, w poniedziałek także). Podejście pod Zamek Leśna Skała w Szczytnej i podziwianie krajobrazu (być może zachodu słońca?) w punkcie widokowym. Nocleg w Kłodzku lub Zamku na Skale.

III dzień: Dwa warianty: Zamek na Skale i zwiedzanie Lądka-Zdroju i parku zdrojowego. W przypadku noclegu w Kłodzku: Twierdza Kłodzko i most gotycki w Kłodzku.

Poprzedni
Poprzedni artykułBydgoszcz atrakcje TeH2O – Szlak Wody, Przemysłu i Rzemiosła (Top 15)
Następny artykułMuzeum Zabawek – poczujcie się jak dzieci! Czy znajdziecie na zdjęciach swoje zabawki?
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here