Przed nami długi weekend listopada. Warto wykorzystać ten czas: wyjechać i zobaczyć piękne miejsca. Oto 7 najlepszych pomysłów na ten weekendowy wypad! Proponujemy Wam 7 miejsc z różnych części kraju, tak abyście mogli wybrać najdogodniejsze dla siebie.
Kotlina Kłodzka dla Dolnoślązaków

Dolny Śląsk ma wiele do zaoferowania, a w Kotlinie Kłodzkiej atrakcji jest aż nadto!
I dzień: Dojazd do Kotliny Kłodzkiej, po drodze zwiedzamy pałac w Bożkowie (można go obejrzeć z zewnątrz). Dojazd w Góry Stołowe. Podejście na sam szczyt Szczelińca, Schronisko na Szczelińcu lub/i (w zależności od energii) podejście na Błędne Skały. Nocleg np. w Kudowie-Zdroju.
II dzień: Rano zwiedzanie parku zdrojowego i pijalni wód mineralnych, obok niej stoi pomnik ogrodnika. Następnie Kaplica Czaszek w Kudowie-Zdroju (czynna 11 listopada, wstęp: normalny 10 zł, ulgowy 5 zł, godziny otwarcia: 10-17). Przejazd drogą przez Lewin Kłodzki pod pięknym wiaduktem. Ewentualnie zatrzymanie się w Dusznikach-Zdroju i spacer po mieście (Muzeum Papiernictwa nieczynne, w poniedziałek także). Podejście pod Zamek Leśna Skała w Szczytnej i podziwianie krajobrazu (być może zachodu słońca?) w punkcie widokowym. Nocleg w Kłodzku lub Zamku na Skale.
III dzień: Dwa warianty: Zamek na Skale i zwiedzanie Lądka-Zdroju i parku zdrojowego. W przypadku noclegu w Kłodzku: Twierdza Kłodzko i most gotycki w Kłodzku.
Weekend w pobliżu Warszawy

To teraz coś dla warszawiaków. Jeśli nie macie jeszcze pomysłu gdzie pojechać, nic straconego!
I dzień: Dojazd pod pałac w Jabłonnie i spacer po parku angielskim. Dojazd do Modlina i w zależności od czasu Twierdza Modlin i zwiedzanie obiektu. Nocleg.
II dzień: Twierdza Modlin lub od razu przejazd do Brochowa. Kościół w Brochowie i spacer. Przejazd do Żelazowej Woli. Park w Żelazowej Woli a także dom Chopina.
III dzień: Warszawa lub pałac w Radziejowicach, następnie zamek w Czersku i pałac w Otwocku Wielkim.
Okolice Krakowa dla romantycznych

W okolicach Krakowa istnieją nie tylko Wieliczka i Oświęcim. Zapewniamy Was, że jest o wiele więcej ciekawych miejsc.
I dzień: Kalwaria Zebrzydowska, spacer po trasie pasyjnej i przejazd do sąsiedniej wsi Lanckorona. Spacer romantycznymi uliczkami do ruin zamku. Przejazd do Wadowic. Dom Jana Pawła II w Wadowicach i kremówki. Nocleg.
II dzień: Odwiedzamy zamek w Suchej Beskidzkiej i ogrody zamkowe. Następnie zmierzamy nad jezioro Żywieckie i spacerujemy, opcjonalnie oglądamy Stary zamek w Żywcu.
III dzień: Kierunek Jezioro Międzybrodzkie. Spacerujemy wokół zbiornika poznając historię elektrowni. Ciekawych widoków dostarczy Góra Żar ze zbiornikiem na szczycie.
Warmia i Mazury w innym wydaniu dla eksploratorów

Warmia i Mazury to nie tylko jeziora. Warto się o tym przekonać podczas nadchodzącego weekendu.
I dzień: Wycieczka do lasów w pobliżu Gierłoży. Zwiedzamy Wilczy Szaniec i Kwatery Göringa. Nocleg w pobliżu Giżycka.
II dzień: Obchodzimy zamek w Giżycku (może uda nam się tam zjeść lub zanocować). Spędzamy leniwie popołudnie, do czego nadają się jezioro Niegocin i jezioro Kisajno.
III dzień: Pięknie prezentuje się sanktuarium Święta Lipka. Polecamy też zamek Reszel i tamtejszą restaurację, gdzie możecie smacznie zjeść.
Pieniny, dla tych którym znudziły się Tatry

Dla pragnących aktywnego wypoczynku Pieniny będą idealne. To dobry czas, by się powspinać i podziwiać krajobrazy.
I dzień: Przyjazd nad Jezioro Czorsztyńskie, opcjonalnie po drodze odwiedzamy drewniany kościół w Dębnie. Zwiedzamy zamek Dunajec w Niedzicy i zamek Czorsztyn. Jezioro powstało gdy została zbudowana zapora w Niedzicy, gdzie możemy wybrać się na krótki spacer.
II dzień: Odwiedzamy Pieniński Park Narodowy. Możemy wybrać się na Sokolicę bądź Trzy Korony. W ramach możliwości postarajmy się umówić na spływ Dunajcem z flisakami.
III dzień: Wybieramy się na dwóch kółkach na szlak rowerowy przełomem Dunajca. Odwiedzamy na rowerach uzdrowisko w Szczawnicy.
Zagadki Pomorza dla miłośników historii

Na północy Polski znajdziemy kilka mało znanych miejsc. Poprowadziliśmy szlak przez woj. zachodniopomorskie i pomorskie. Na pewno wiele rzeczy Wam się tam spodoba.
I dzień: Odwiedzamy poradzieckie miasta widma: Borne Sulinowo oraz Kłomino. Jedziemy w kierunku Chojnic.
II dzień: Podziwiamy zamek w Człuchowie, a raczej jego ruiny. Oglądamy bramy, baszty, rynek i ratusz w Chojnicach.
III dzień: To czas leniwego wypoczynku. Jedziemy nad Jezioro Charzykowskie lub Jezioro Wdzydzkie po drodze mijając drewniany kościół w Leśnie.
Krzyżackie zamki dla mieszkających wzdłuż Wisły – na długi weekend listopada

To prawdziwa historyczna podróż na długi weekend. Nie zabraknie też leniwego odpoczynku.
I dzień: Zwiedzamy zamek w Sztumie, zamek Gniew oraz zamek w Kwidzynie. W takim tempie w naszym planie zabrakło miejsca na zamek w Malborku, ale plan można zmodyfikować.
II dzień: Jedziemy zobaczyć zamek w Szymbarku. Z kolei jezioro Jeziorak w Iławie to doskonałe miejsce na wypoczynek i spacery.
III dzień: Zamek w Grudziądzu to właściwie już tylko wieża, ale zwiedzając miasto nie sposób tam nie zajrzeć. Trzeba też zobaczyć spichlerze w Grudziądzu, obok których znajduje się Brama Wodna. Jeśli zdążycie, możecie dojechać do Chełmna. Po drodze można zahaczyć o zamek w Świeciu, a w następnie podziwiać Stare Miasto i ratusz w Chełmnie.
A dla tych z Południowej Wielkopolski? Z Kalisza na ten przykład? I w dodatku dla takich, którzy nie mieli, nie mają i mieć nie będą samochodu? Bo przecież bardzo łatwo jest polecić Lanckoronę itp. „nieznane” atrakcje.