Listopad to jeden z najmniej lubianych miesięcy w roku. Krótkie, szare dni i deszcz za oknem potrafią zniechęcić do podróżowania nawet największego optymistę. A może jednak przełamać ten stereotyp i wziąć urlop właśnie w listopadzie? Zastanawiacie się gdzie jechać w listopadzie w Polsce? Oto 7 propozycji, które Was zaskoczą.

1Poznań

Rogale świętomarcińskie
Rogale świętomarcińskie. Fot. Shutterstock

Stolica Wielkopolski to miejsce, którego nie może zabraknąć podczas Waszych listopadowych wyjazdów. Gdy 11 listopada cały kraj świętuje rocznicę odzyskania niepodległości, poznaniacy hucznie obchodzą dzień świętego Marcina. Jest to największe wydarzenie w mieście, podczas którego mieszkańcy i turyści tłumnie odwiedzają ulicę św. Marcina gdzie odbywają się warsztaty i koncerty.

Niestety w tym roku, ze względu na pandemię, święto to musi odbywać się z mniejszym rozmachem niż dotychczas. Jednak mimo ograniczeń, organizatorzy nie zrezygnowali z obchodów imienin św. Marcina. 11 listopada planowane jest rozpoczęcie akcji, która skupi się na pomocy osobom starszym narażonym na skutki pandemii COVID-19. Odsłonięta zostanie także rzeźba Razem w pandemii, która symbolicznie przywołuje znany z historii symbol zwycięstwa, ubrany w antywirusową niebieską rękawiczkę.

Jest jeszcze jeden powód, dla którego warto odwiedzić Poznań właśnie w listopadzie. Kiermasz rogala to miejsce, gdzie kupić możemy tradycyjne rogale świętomarcińskie. 11 listopada w Poznaniu sprzedaje się aż 250 ton tych wybornych słodkości! W tym roku warto poszukać piekarni, które sprzedają oryginalne słodkości i rozkoszować się ich smakiem w domu. Tradycyjne rogale świętomarcińskie wypiekane są z ciasta półfrancuskiego. Nadzienie składa się z białego maku oraz cukru, pokruszonych biszkoptów, masy jajecznej, margaryny, orzechów, rodzynek, owoców w syropie lub kandyzowanych oraz aromatu migdałowego.

Poznajcie przepis i ciekawostki jakie kryją rogale świętomarcińskie

Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here