Dziwnów to popularne miasto wypoczynkowe nad morzem. Przyjeżdżają tu całe rodziny, bo wiele miejsc przygotowało ofertę dla dzieci. Dorośli także mają gdzie się rozerwać. To sprawia, że Dziwnów jest 7. najczęściej wybieraną miejscowością letniskową nad Bałtykiem. Oto jakie Dziwnów atrakcje ma zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

1Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie

Jak sama nazwa wskazuje, w Parku Miniatur i Kolejek w Dziwnowie obejrzeć można repliki budowli, a konkretnie latarni morskich z polskiego Wybrzeża w skali 1:10, a także repliki lokomotyw, parowozów i wagoników. Największa z miniatur latarni jest oczywiście ta, która odpowiada najwyższej latarni w Polsce, czyli tej w Świnoujściu (w parku mierzy ona 6,48 m). Na dzieciach największe wrażenie robią jeżdżące ciuchcie. Dodatkowo w parku można przejechać się repliką parowozu. Bilety normalne kosztują 22 zł, a ulgowe 18 zł (rodzinne 70). Park jest czynny codziennie w godz. od 10 do 17.

Poprzedni
Poprzedni artykułGdzie znaleźć najpiękniejsze wiejskie chaty w Polsce? Podpowiadamy! (Top 12)
Następny artykułNajlepsze plenery na sesje ślubne w Polsce (Top 15)
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here