Kryte strzechą, ozdobione okiennicami lub malunkami, przepiękne chaty, kojarzone są z polską idylliczną wsią. Być może niektórzy z Was mają ochotę na sesję zdjęciową w takiej scenerii albo lubią dowiadywać się, jak przed wiekami wyglądało życie w takich chatach. Podpowiadamy, gdzie znaleźć najpiękniejsze wiejskie chaty w Polsce.

1Tokarnia

Skansen w Tokarni. Fot. Shutterstock

W Tokarni możemy podziwiać idealną wieś świętokrzyską z regionu Kielecczyzny. Zobaczymy tam piękne wiatraki, dawne chaty, folwarki, czy przydrożne kapliczki. Podczas wycieczki po skansenie można także wziąć udział w dodatkowych zajęciach, takich jak wypiekanie chleba. Odwiedzenie tego miejsca to doskonała okazja, by poznać dawną polską wieś i jej życie.

Czytaj więcej: Park Etnograficzny w Tokarni – wieś idealna

Poprzedni
Poprzedni artykuł7 dowodów, że wakacje w Polsce też są super
Następny artykułDziwnów – atrakcje popularnego letniska (Top 10)
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here