Czerwiec to miesiąc, gdy dni są najdłuższe w roku, a każdą wolną chwilę spędzamy poza domem. Jest to także czas, gdy odbywają się liczne imprezy plenerowe i wydarzenia sportowe, które są doskonałym pretekstem, aby podróżować i przebywać na powietrzu. Oto najlepsze propozycje gdzie jechać w czerwcu, aby doskonale się bawić i wyjątkowo rozpocząć lato.

1Gdynia

Gdynia, Święto Morza fot. Patryk Kosmider, Shutterstock

Czerwiec to miesiąc, kiedy Gdynia zamienia się w prawdziwą morską stolicę. Wtedy właśnie odbywa się tu Święto Morza, podczas którego możecie wziąć udział w licznych wydarzeniach, koncertach, jarmarkach i pokazach. Pierwsze Dni Morza odbyły się 1932 roku i były uroczystością państwową. Obecnie, to ważne wydarzenie dla miasta. To okazja, aby przybliżyć mieszkańcom i turystom znaczenie Marynarki Wojennej, ale także możliwość oryginalnego spędzenia czasu.

Tegoroczne Święto Morza zapowiada się bardzo interesująco, a podczas trwających od 18 do 17 czerwca imprez każdy znajdzie coś dla siebie. Koniecznie weźcie udział w Żeglarskiej Paradzie Świętojańskiej, zjedzcie kolację podczas Pikniku pod gwiazdami, kupcie żeglarskie pamiątki podczas Jarmarku Morskiego oraz obejrzyjcie regaty jachtów morskich o Puchar Marynarki Wojennej RP. To i jeszcze więcej czeka na Was w czerwcu w Gdyni.

Kiedy się odbywa Święto Morza 2021?

  • 18-27 czerwca

Gdzie odbywają się wydarzenia?

  • Skwer Kościuszki
  • plaża Śródmieście
  • Muszla na Placu Grunwaldzkim
  • Aleja Żeglarstwa Polskiego
  • Gdyńskie Centrum Filmowe

Pełny program tegorocznego Święta Morza znajdziecie tutaj.

Poprzedni
Poprzedni artykułGóra Żar – jedyna podziemna elektrownia i piękne miejsce na Śląsku
Następny artykułNiemodlin – miasto z pięknym zamkiem, a w nim Bursztynowa Komnata
blank
Miłośniczka podróży po Polsce i Europie. Uwielbia poznawać miejsca, do których dociera niewielu turystów. Ulubione zakątki naszego kraju to Półwysep Helski, który za każdym razem odkrywa na nowo oraz Dolny Śląsk, który jest pełen tajemnic i uroku. Obowiązkowy punkt każdej jej wyprawy to odkrycie smaków lokalnej kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here