Górny Śląsk jeszcze do niedawna kojarzył się jedynie z kopalniami. Jednak przez ostatnie lata turystyka mocno się rozwinęła i właśnie tu warto zaplanować swój urlop. Także Gliwice atrakcje mają nie byle jakie – najwyższa drewniana konstrukcja w Polsce, zamek czy palmiarnia to tylko niektóre z wyjątkowych miejsc do zobaczenia. Zapraszamy Was do odkrycia uroków Gliwic. Na końcu przedstawiamy najnowszą, gliwicką atrakcję.

1Drewniana radiostacja (Gliwice atrakcje najlepsze na Śląsku)

Śląskie atrakcje – radiostacja gliwicka
Radiostacja gliwicka. Fot. Pixabay

Gliwice atrakcje mają nadzwyczaj różnorodne, jednak to z czego miasto jest najbardziej znane to radiostacja gliwicka. Jest ona w całości zbudowana z drewna i mierzy aż 111,1 metrów wysokości. To daje jej miano najwyższej, drewnianej konstrukcji w Polsce, a także najwyższej wieży nadawczej na świecie. To wyjątkowe dzieło techniki zostało wybudowane w 1938 roku i obecnie znajduje się na liście Pomników Historii.

Godziny otwarcia:

  • Wt- pt: 10:00 – 16:00
  • Sb-nd: 11:00 – 16:00

Zobaczcie również: Radiostacja gliwicka – najwyższa taka na świecie.

Poprzedni
Poprzedni artykułWeekend w Krakowie – trasy zwiedzania, porady i sprawdzone miejsca!
Następny artykułGosań – najwyższy szczyt polskiego wybrzeża
blank
Miłośniczka podróży po Polsce i Europie. Uwielbia poznawać miejsca, do których dociera niewielu turystów. Ulubione zakątki naszego kraju to Półwysep Helski, który za każdym razem odkrywa na nowo oraz Dolny Śląsk, który jest pełen tajemnic i uroku. Obowiązkowy punkt każdej jej wyprawy to odkrycie smaków lokalnej kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here