Strona głównaTop 10Najlepsze beach bary w Polsce. Tu napijesz się na plaży (nie tylko nad morzem)

Najlepsze beach bary w Polsce. Tu napijesz się na plaży (nie tylko nad morzem)

Beach bar to inaczej bar na plaży. Co ciekawe, takie miejsca w Polsce są nie tylko nad morzem, ale również w miejscach, w których zupełnie możecie się ich nie spodziewać. Oto najlepsze beach bary w Polsce.

Wrocław

Fot. Pixabay

Wrocław to prawdziwa stolica beach barów. Jest ich tu aż kilka i funkcjonują naprawdę prężnie. Gdy jest ciepło, są tam tłumy. Ludzie rozmawiają, bawią się przy muzyce i przesiadują do późnych godzin nocnych. W takich miejscach zawsze można napić się czegoś zimnego, oczywiście także alkoholowego oraz zjeść coś pysznego.

ZaZoo Beach Bar zgodnie z nazwą znajduje się za wrocławskim ogrodem zoologicznym, w drodze z mostu Zwierzynieckiego do tylnej bramy zoo zwanej Japońską. Niedaleko, przy Wybrzeżu Wyspiańskiego, znajdują się Forma Płynna oraz beach bar Odrana.

Z kolei HotSpot Beach Bar umiejscowiony jest przy ul. Wejherowskiej nieopodal mostu Milenijnego. Z kolei koło mostów Warszawskich znajduje się Prosto Z Mostu Beach Bar. Na Wyspie Opatowickiej otworzył się także OpatoVice Beach Bar.

Do najpopularniejszych beach barów we Wrocławiu należy Basen Beach Bar między Różanką a Kleczkowem, nad samą Odrą, w pobliżu mostu Osobowickiego. Jak sama nazwa wskazuje posiada basen (bo w Odrze i jej kanałach kąpać się nie wolno), a także oczywiście leżaki, zimne piwo i dobre jedzenie.

Po drugiej stronie Starej Odry, w okolicy mostów Trzebnickich znajdował się w ubiegłych sezonach Stara Odra Beach Bar, gdzie można odprężyć się z książką, przy jazzie lub dobrym filmie w kinie plenerowym.

Warszawa

Plaża w Warszawie. Fot. Kamil Saks, Shutterstock

Zacznijmy od okolic Warszawy. Nad Zalewem Zegrzyńskim w Nieporęcie znajduje się Grill Bar Dzika Plaża. Można tam coś zjeść, a dla dzieci są różne atrakcje.

Jeśli chodzi o samą stolicę, to w Warszawie nad Wisłą w bliskiej odległości są dwa beach bary. Znajdują się przy Wybrzeżu Helskim na Pradze. To La Playa Music bar, gdzie warszawiacy przychodzą m.in. ze względu na muzykę, a także Beach Bar Aquatica.

Górny Śląsk

Zbiornik Pogoria III, Dąbrowa Górnicza. Fot. Piotr S., CC BY-SA 3.0

W tym rejonie znajdują się dwa beach bary, o których warto wspomnieć. W Dąbrowie Górniczej znajdziemy Beach Bar Pogoria & Kontenery, gdzie można się czegoś napić i coś zjeść na plaży usypanej przy sztucznym zbiorniku Pogoria III (to jedno z trzech zalanych wyrobisk piasku posadzkowego).

Z kolei na południe od Katowic, między Tychami a Oświęcimiem, znajduje się Łysina Beach Bar w Bieruniu. Jego nazwa wzięła się od niewielkiego jeziora Łysina. Jest tam całkiem ładna niewielka plaża.

Beach bary nad Bałtykiem – Zachodniopomorskie

świnoujście plaża
Plaża w Świnoujściu. Fot. Shutterstock

Osobno potraktujemy beach bary nad morzem. Na początek województwo zachodniopomorskie. Tu znajdziemy najwięcej beach barów.

Patrząc od zachodu, beach bary znajdują się już na Uznamie, tuż przy granicy z Niemcami. Są tam Piaskownica Beach Bar, a nieopodal Świnoujście Beach Bar, położone przy pięknej piaszczystej plaży. Beach Bar jest także w Międzyzdrojach.

Kolejne beach bary znajdziemy w pasie między Pobierowem a Niechorzem. Jest ich kilka, a rozmieszczone są co jakiś czas. To m.in. Tropical Beach Bar i Beach Bar Piaskownica w Rewalu oraz Mojito Beach Bar w Niechorzu.

Dalej na wschód w Kołobrzegu znajdziemy Kinnie Beach Bar, a w Ustroniu Morskim kolejne trzy: Lambert, Keja i Beach Bar Max. W imprezowym Mielnie także jest beach bar Dune.

Beach bary nad Bałtykiem – Pomorskie

Sopot. Fot. Łukasz Janyst, Shutterstock

W Łebie funkcjonuje Meduza Beach Bar na pięknej piaszczystej plaży. We Władysławowie o zabawę na plaży także nietrudno. Są tam Beach Club Gwiazda Morza, a nieopodal Solar Beach Bar.

Prawdziwy wysyp beach barów jest w Sopocie. To m.in. Beach Bar (tak po prostu) i Bulaj. Inne są rozmieszczone zarówno po jednej jak i drugiej stronie sopockiego mola. Przy Jantarowej (w kierunku Brzeźna) funkcjonuje Moloteka. W Sztutowie z kolei działa Beach Bar Deska. Ostatni bar, Macarena Beach Bar, znajduje się w Krynicy Morskiej.

Weronika Skupin
Weronika Skupin
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa i saunamistrzyni. Odpręża się grając w planszówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE