Gdzie najlepiej wybrać się na spacer we Wrocławiu? Zadanie wydaje się proste: wystarczy wyjść z domu i iść przed siebie. Są jednak miejsca we Wrocławiu, które nadają się na spacer szczególnie. Polecamy najlepsze trasy w stolicy Dolnego Śląska, gdzie można wałęsać się godzinami nie czując zmęczenia. Jest tu naprawdę pięknie!

1Bulwary nadodrzańskie

Widok z bulwaru Włostowica na Ostrów Tumski (droga w kierunku bulwaru Zienkiewicza). Fot. Shutterstock

Centrum Wrocławia malowniczo przecina Odra, a nad nią odnowiono w ostatnich latach wiele bulwarów. W samym centrum miasta znajdują się bulwar Xawerego Dunikowskiego, bulwar Kaczyńskich i bulwar Zienkiewicza. Wszystkie są niedawno wyremontowane i stały się popularnym miejscem wypoczynku wrocławian. Na spacer można pójść spod Hali Targowej bulwarem Dunikowskiego a potem Kaczyńskich (za budynkiem Muzeum Narodowego), przeciąć most Pokoju, a następnie wrócić drugą stroną Odry przez ul. Joliot-Curie, Ostrów Tumski przy katedrze, ul. Katedralną, bulwar Zienkiewicza i bulwar Włostowica.

Poprzedni
Poprzedni artykułZamek w Bodzentynie – biskupia twierdza w ruinie warta odwiedzenia
Następny artykułMuzeum Wsi Opolskiej – kraina młynów i wiatraków
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here