Wielkopolska to region, który obfituje w piękne jeziora. Znajdziemy tu zarówno duże ośrodki wypoczynkowe jak i kameralne plaże. Które jeziora w Wielkopolsce warto odwiedzić? Oto kilka propozycji najpiękniejszych jezior tego regionu.

1Jezioro Kórnickie

jezioro kórnickie
Jeziora w Wielkopolsce – Jezioro Kórnickie. Fot. Alizada Studios, Shutterstock

Kórnik i Bnin to miejscowości położone nad Jeziorem Kórnickim. To doskonała baza rekreacyjna, gdzie mieszkańcy Wielkopolski spędzają wiosenne i letnie dni. Znajduje się tu Ośrodek Sportu i Rekreacji, na którym jest strzeżone kąpielisko z pomostem i wypożyczalnią sprzętu wodnego. Dużą popularnością wśród odwiedzających cieszą się rowery wodne, łodzie i kajaki. W pobliżu kąpieliska znajdują się także boiska do siatkówki, piłki nożnej oraz koszykówki.

Oprócz plaży i atrakcji wodnych, na turystów czeka dobra baza gastronomiczna i noclegowa. W ostatnich latach obok Jeziora Kórnickiego zbudowano m.in. ścieżkę spacerowo-rowerową i ustawiono wiele ławek, na których można odpocząć i podziwiać widoki jeziora i panoramę Kórnika.

Poprzedni
Poprzedni artykułZabytki UNESCO w Polsce – duma naszego kraju
Następny artykułGdzie jechać we wrześniu w Polsce? 7 bezkonkurencyjnych propozycji
blank
Miłośniczka podróży po Polsce i Europie. Uwielbia poznawać miejsca, do których dociera niewielu turystów. Ulubione zakątki naszego kraju to Półwysep Helski, który za każdym razem odkrywa na nowo oraz Dolny Śląsk, który jest pełen tajemnic i uroku. Obowiązkowy punkt każdej jej wyprawy to odkrycie smaków lokalnej kuchni.

3 KOMENTARZE

  1. Mam pytanie z Wielkopolski bo wymieniacie rozne rzeczy w Wielkopolsce ale zapominacie o bardzo ciekawym miejscu Wielkopolski Park Narodowy Naturalne Muzeum form polodowcowych czyli sa moreny . ozy . jary jeziora m.in Goreckie.

  2. A może też warto napisać cokolwiek o degradacji pojezierza gnieźnieńskiego? Wiele jezior znika dzięki rabunkowej gospodarce wydobywczej. Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here