Może Was zdziwić na jakiej głębokości znajduje się dno niektórych jezior w Polsce. Czy wiecie, które z nich wygrywa w tej klasyfikacji? Oto najgłębsze jeziora w Polsce.

6Wdzydze

jezioro wdzydze
Jezioro Wdzydze. Fot. Shutterstock

Jezioro Wdzydzkie czyli Wdzydze znajduje się w samym sercu Parku Narodowego Bory Tucholskie. Niektórzy nazywają je kaszubskim morzem, bo ma niemal 70 m głębokości. Tak naprawdę jest to zespół pięciu jezior na Wdzie: Wdzydze, Radolne, Gołuń, Jelenie i Słupinko. Wśród kilku wysp można wymienić m.in. zamieszkany Ostrów Wielki. We Wdzydzach pływa troć, mimo że to ryba morska, a jezioro nie ma połączenia z Morzem Bałtyckim. Ciekawostką jest, że troć to inaczej łośpstrąg 🙂

Jezioro Wdzydze ma 69,5 m głębokości.

Poprzedni
Poprzedni artykułNieistniejące zamki w Polsce – Top 10 najciekawszych
Następny artykułZamek w Nidzicy – piękna krzyżacka forteca na Mazurach
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here