Strona głównaTop 10Polska jesień w zniewalających zakątkach. Gdzie najlepiej ją podziwiać? (Top 15)

Polska jesień w zniewalających zakątkach. Gdzie najlepiej ją podziwiać? (Top 15)

Kochamy polską złotą jesień. Gdy liście żółkną, złocą się i czerwienią, nie wiemy gdzie podziać oczy – wszystko dookoła jest takie piękne! Gdzie jesień wygląda najśliczniej? Oto 15 miejsc w Polsce, gdzie najłatwiej zrobić zniewalające jesienne zdjęcia.

Karkonosze

Jesień w Karkonoszach
Jesień w Karkonoszach. Fot. Shutterstock

Jesień pięknie wygląda na Dolnym Śląsku. Jeśli chcecie uchwycić niesamowite kadry, pojedźcie w Karkonosze. Wyglądają ślicznie, zwłaszcza o tej porze roku!

Arkadia

Arkadia to najbardziej romantyczna wieś w Polsce
Arkadia to najbardziej romantyczna wieś w Polsce. Fot. Shutterstock

Spacer wśród złotych liści u boku ukochanej osoby? Idealne miejsce na takie wycieczki jest w woj. łódzkim. W końcu Arkadia to najbardziej romantyczna wieś w Polsce. Zwłaszcza jesienią.

Beskidy

Malownicze Beskidy jesienią
Malownicze Beskidy jesienią. Fot. Shutterstock

Jesienią w Beskidach łatwo się zakochać. To idealny cel jesiennej wycieczki. Beskid Niski idealny jest na krótki spacer, w Beskidzie Śląskim widoki są cudowne, a jesień maluje najpiękniejsze krajobrazy złotem i czerwienią.

Kudowa-Zdrój

Kudowa-Zdrój jesienią
Kudowa-Zdrój jesienią. Fot. Shutterstock

Okolice Kudowy-Zdroju to jedna z naszych ulubionych destynacji jesienią. Nie brakuje tam przepięknych punktów widokowych, a drzewa już na początku września zaczęły przybierać piękne jesienne barwy. To krajobraz idealny!

Lubelskie

Okolice Krasnegostawu, woj. lubelskie
Okolice Krasnegostawu, woj. lubelskie. Fot. Shutterstock

Lubelskie jesienią wygląda być może najpiękniej ze wszystkich województw. To właśnie jesienią jest najbardziej urokliwe. Najwspanialsza idylla czeka na Was w okolicach Krasnegostawu. Szykujcie aparaty!

Mazury

Mazury, jezioro Juchy jesienią
Mazury, jezioro Juchy. Fot. Shutterstock

Kto powiedział, że Mazury są piękne tylko latem? Jeśli nigdy nie byliście tam jesienią, koniecznie musicie to zmienić. Każde zdjęcie przedstawiające rude wierzchołki drzew odbijające się w taflach mazurskich jezior, zasługuje na umiejscowienie na pocztówce. Albo nawet na puzzlach.

Gorce

Gorce jesienią zachwycają
Gorce jesienią zachwycają. Fot. Shutterstock

Kochamy Gorce, to jedna z najbardziej niedocenianych krain w Polsce. Widoki bronią się same. A jesienią? Jesienią nie sposób się nie zakochać w Gorcach. Weźcie ciepłą herbatę w termos, wdrapcie się na jakiś szczyt i podziwiajcie widoki na Tatry, jak na zdjęciu.

Pieniny

pieniny jesienią trzy korony dunajec
Pieniny latem są śliczne, ale jesienią zwalają z nóg! Fot. Shutterstock

Pieniny to jedno z tych miejsc, które jesienią dostaje szczególnego uroku. Wiemy, że lubicie jeździć tam latem. Ale jesienią jest tam po prostu zniewalająco. To plenery jak z obrazów, z najlepszych filmów, jak ze snów. Po prostu przepiękne!

Tatry

Tatry, Dolina Kościeliska
Tatry, Dolina Kościeliska. Fot. Shutterstock

To idealna pora by pojechać w Tatry. Nie jest jeszcze bardzo zimno i śnieżnie. Zakończył się sezon letni i kolejki na Giewont ustały, a zimowe narciarskie szaleństwo jeszcze się nie zaczęło. Ceny też są niższe niż w sezonie. To co, jedziecie oglądać Tatry jesienią?

Góry Kaczawskie

Góry Kaczawskie jesienią
Góry Kaczawskie jesienią. Fot. Shutterstock

Pogórze Kaczawskie zwane Krainą Wygasłych Wulkanów idealnie jest poznawać jesienią. Jeśli jeszcze nie słyszeliście o tym rejonie Polski, jedźcie tam! Właśnie teraz obsypane miedzią, złotem i rubinem Góry Kaczawskie są najpiękniejsze.

Ojcowski Park Narodowy

 Ojcowski Park Narodowy jesienią
Król jesieni – Ojcowski Park Narodowy. Fot. Shutterstock

Trudno o miejsce, które lepiej prezentuje się jesienią. Można umrzeć z zachwytu! Polska jesienią jest piękna, ale Ojcowski Park Narodowy aż przesadza z byciem ładnym. Jesienią jest tak śliczny, że każdy podziwia go z otwartą buzią. Największa gaduła zaniemówi na ten widok! Po prostu aż się rwiemy, żeby tam pojechać!

Góry Stołowe

Majestatyczne Góry Stołowe
Majestatyczne Góry Stołowe. Fot. Shutterstock

Góry Stołowe nabierają jesienią szczególnej magii. Otacza je wtedy aura powagi, tajemniczości i niezbadanych sekretów. Może dlatego, że krążą legendy o ukrytym tu skarbie? Jesienią wiele osób go szuka. O zachodzie wszystko mieni się tutaj jak złoto.

Magurski Park Narodowy

magurski park narodowy
Jeden z najmniej znanych parków narodowych – Magurski. Fot. Shutterstock

Polecamy Magurski Park Narodowy, bo jest jednym z najmniej znanych i rozpoznawanych w Polsce. A jesienią szczególnie pięknie wygląda! To urokliwe miejsce pełne pomostów i malowniczo położonych ścieżek jest niemal puste o tej porze roku. To świetny plener na romantyczną sesję zdjęciową.

Bieszczady

bieszczady jesienią
Które góry najlepiej wyglądają jesienią? Bieszczady! Fot. Shutterstock

Bieszczady, te niskie i niepozorne góry pozostające w cieniu Tatr czy Karkonoszy, jesienią wybijają się na szczyt. Bieszczadzkie połoniny wyglądają wtedy tak zniewalająco, że nic tylko cykać tam zdjęcia, a potem robić z nich kalendarz. Na całe 12 miesięcy!

Ponidzie

Ponidzie woj. świętokrzyskie.
Ponidzie woj. świętokrzyskie. Fot. Shutterstock

Malowniczo wyglądają także ponidzkie pola. Ponidzie to mało znana kraina, ale zdecydowanie warta odkrycia. Jeśli jesteście akurat w woj. świętokrzyskim, warto wybrać się tam na spacer. Piękne widoki gwarantowane!

Weronika Skupin
Weronika Skupin
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa i saunamistrzyni. Odpręża się grając w planszówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE