Są takie miejsca, w których na pierwszy rzut oka nie ma nic ciekawego. O niektórych opowiadane są nawet kawały, inne z kolei określane są jako nudne. Co nas do nich przekonało? Oto 6 miejsc w Polsce, których nie chcieliśmy zwiedzać – a teraz je polecamy.

1Suwałki

Okolice Suwałk. Fot. Shutterstock

Polski biegun zimna – tak się mówi o Suwałkach, które wydają się być na końcu świata. Tymczasem to pięknie położona miejscowość, w której można w ciszy i spokoju podziwiać wiele pięknych miejsc.

Co na przykład? Dowspuda to miejscowość na Podlasiu leżąca nad rzeką Rospudą. Znajduje się w połowie drogi między Suwałkami a Augustowem. Są tam pozostałości pałacu Paca, a konkretnie portyk. Wielki neogotycki pałac był bogato zdobiony, miał też oranżerię, galerię malarstwa i park. Powstał dzięki generałowi Pacowi walczącemu w wojskach napoleońskich. To dlatego mówi się dziś „Wart Pac pałaca, a pałac Paca”.

W pobliżu jest także wiele cerkwi, jezior oraz klasztor kamedułów w Wigrach.

Czytaj więcej: Suwałki – to musisz zobaczyć

Poprzedni
Poprzedni artykułPolskie miasta najczęściej odwiedzane przez zagranicznych turystów (Top 10)
Następny artykułKrakowski Kazimierz – atrakcje najciekawszej dzielnicy w Polsce
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

1 KOMENTARZ

  1. Ani Sosnowiec, ani Olsztyn, ani Szlak Orlich Gniazd nie leżą na Śląsku. Ktoś, kto zajmuje się popularyzacją turystyki w Polsce powinien to wiedzieć, a przynajmniej sprawdzić przed publikacją artykułu. Zarówno historycznie, kulturowo jak i etnicznie są to części zachodniej Małopolski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here