W Tatrach już jest zima. Latem można spotkać tu tłumy turystów zdobywających górskie szlaki. Niektórzy z nich zimą nie zaglądają do Zakopanego czy Białki Tatrzańskiej, bo wolą nie ryzykować wyjściem na szlak. Ale polskie Tatry zimą nabierają szczególnego uroku. Każdy powinien kiedyś wziąć udział w kuligu z kubkiem grzańca i usiąść przy kominku ogrzewając dłonie, które kibicowały polskim skoczkom pod Wielką Krokwią.

1Wybierz się na kulig

Z kopyta kulig rwie… Kto by nie miał ochoty na wycieczkę w pędzącym zaprzęgu!? Kuligi organizowane mogą być tylko wtedy, gdy warstwa białego puchu będzie odpowiednia, więc to doskonały powód, by wybrać Tatry zimą – tam śniegu nie brakuje. Takie zabawy organizuje wiele ośrodków. Mają je one w swojej ofercie. Często jest to połączone z piciem gorącego grzańca czy późniejszym ucztowaniem.

Poprzedni
Poprzedni artykułNajczęściej odwiedzane muzea w Polsce. Byłeś we wszystkich? (Top 8)
Następny artykułKujawsko-pomorskie: 10 atrakcji, które warto zobaczyć
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.