Niektóre muzea w Polsce odwiedzane są przez tłumy turystów z całego świata. Za ich sukcesem stoi bogata historia, dobra lokalizacja i oferta turystyczna. Każde jest inne, a wszystkie z nich choć raz w życiu powinien odwiedzić każdy Polak.

1Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Pałac w Wilanowie. Fot. Shutterstock

Najczęściej odwiedzane muzea w Polsce znajdują się głównie w Warszawie. Zwiedzają je nie tylko Polacy, ale także zagraniczni turyści.

Historia pałacu w Wilanowie rozpoczęła się w roku 1677, kiedy Jan III Sobieski kupił posiadłość Wilanów. Król był niezwykle zaangażowany w projekt i budowę pałacu – wszystko odbywało się pod jego czujnym okiem.

Wnętrza pałacu w Wilanowie to obecnie muzeum. Zostało założone w 1805 roku i jest najstarszym muzeum w Polsce. To drogocenny zbiór pamiątek po wszystkich właścicielach Wilanowa. Z założenia w muzeum miało być jak najwięcej odwołań do pomysłodawcy pałacu – Jana III Sobieskiego. Wnętrza nawiązują oczywiście do epoki, w której żył król. W dekoracjach dominuje czerwień i złoto.

Czytaj więcej: Pałac w Wilanowie – jak tu pięknie!

Poprzedni
Poprzedni artykułNajlepsze atrakcje w Polsce 2018. Turystyczne Oskary rozdane (Top 10)
Następny artykułTatry zimą – 7 powodów, by je wybrać
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here