Strona głównaTop 10Top 5 atrakcji w Polsce tylko dla dorosłych

Top 5 atrakcji w Polsce tylko dla dorosłych

W Polsce nie brakuje atrakcji idealnych dla rodzin z dziećmi. Jednak czasami mamy ochotę wybrać się gdzieś bez kilkulatków nudzących się po kilku chwilach. Są też osoby, którym dzieci po prostu przeszkadzają. Gdzie wtedy jechać? Mamy atrakcje dla dorosłych – 5 fantastycznych propozycji.

Kopernik dla dorosłych

Centrum Nauki Kopernik
W Centrum Nauki Kopernik codziennie można spotkać mnóstwo dzieci. Wieczory dla pełnoletnich wyglądają zupełnie inaczej. Fot. Aleksandravicius, Shutterstock

Centrum Nauki Kopernik jest niezwykle interesujące nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Rodzic zwiedzający to miejsce z dzieckiem idzie jego tempem, a często jest odciągany od tego co go interesuje. Spragnieni wiedzy dorośli mogą ją uzupełnić podczas wieczorów tylko dla pełnoletnich.

W jeden czwartek w miesiącu od godz. 19 do 22 Kopernik otwiera się wyłącznie dla dorosłych. Kolejne spotkania 28 listopada pt.: „Zniewolony umysł” i 19 grudnia pt.: „Co się dzieje w świecie kwantów?” Bilety kosztują 35 zł.

Wycieczka po browarze

browar kadzie do warzenia piwa
Degustacja browaru nie jest rozrywką dla dzieci. Fot. Pixabay

Jeśli chcecie odpocząć od dzieci, a przy okazji uwielbiacie piwo i macie ochotę na zwiedzanie browaru połączone z degustacją, taka możliwość istnieje m.in. w Tyskich Browarach Książęcych. Co prawda muzeum mogą zwiedzać dzieci, ale już wycieczka po browarze nie jest rozrywką dla nich. W takim zwiedzaniu mogą uczestniczyć osoby pełnoletnie oraz osoby po ukończeniu 16 roku życia pod opieką dorosłych.

Podobnie jest w Żywcu, gdzie zarówno zwiedzanie muzeum jak i browaru dostępne jest wyłącznie dla osób pełnoletnich. Gdzie można znaleźć browary? Oto nasze zestawienie:

Polskie zabytkowe browary – które można zwiedzać? (Top 7)

Nocne zwiedzanie zamku

nocne zwiedzanie zamku książ możliwe tylko dla dorosłych
Nocą możemy zwiedzić m.in. zamek Książ. Fot. Shutterstock

Gdy po zamku krążą duchy i upiory, dzieci powinny trzymać się od niego z daleka. Opcję nocnego zwiedzania oferuje kilka zamków w Polsce. Na Książu duchy straszą tylko osoby pełnoletnie.

Z kolei na zamku Ogrodzieniec Wakacje z duchami to prawdziwa impreza z inscenizacjami i legendami opowiadanymi przez aktorów. W miesiącach letnich przewodnicy oprowadzają turystów po Ogrodzieńcu także nocą, a na takie zwiedzanie nie są sprzedawane bilety ulgowe.

Od czerwca do września i w wybrane święta poza tym okresem, jest także możliwe nocne zwiedzanie zamku w Malborku. Co prawda bilety ulgowe są dostępne, ale nie dla dzieci, tylko dla młodzieży uczącej się.

Hotel bez dzieci

masaż w hotelu spa
Mając dzieci marzy się o pobycie w hotelu spa tylko dla dorosłych. Fot. Shutterstock

Jeśli nie przepadamy za dziećmi, to możemy zarezerwować pokój w hotelu przyjaznym dorosłym. Takich obiektów jest coraz więcej, bo ich właściciele chcą umożliwić gościom relaks w ciszy i spokoju. To rozwiązanie, jeśli chcemy gdzieś pojechać na dłuższy urlop i nie ominie nas nocleg.

Jednym z miejsc bez krzyczących dzieci jest Hotel Prezydent**** Medical SPA & Wellness w Krynicy-Zdroju. Zaprasza on do skorzystania z oferty szczególnie pary, a noclegi są możliwe jedynie dla osób od 12. roku życia. Podobnie jest w Manor House SPA ***** w dawnym pałacu Odrowążów w Chlewiskach koło Szydłowca. Quadrille Conference & Spa w Gdyni jest dostępny od 16. roku życia. Hotel Hanseatic w Kołobrzegu to opcja tylko dla dorosłych (18+). Taką opcję oferują też liczne pensjonaty, na przykład klimatyczny Beskid Masala Wiochotel w Wysowej-Zdroju, gdzie dzieci pojawiają się wyjątkowo.

Jaka to atrakcja? Rozrywką w takich hotelach najczęściej jest strefa spa i wellness z saunami i gabinetami odnowy biologicznej.

Escape roomy

człowiek próbujący znaleźć klucz do wyjścia
Niektóre escape roomy to atrakcje dla dorosłych. Fot. Pixabay

Daj się zamknąć i z grupą znajomych lub rodziną szukaj wyjścia rozwiązując zagadki… Escape roomy to w Polsce wciąż popularna rozrywka, a pomysły twórców są naprawdę niezwykłe: od uciekania z łodzi podwodnej po wydostawanie się z wraku samolotu. Niektóre escape roomy mają limit wieku: od 16 lub od 18 lat. Wtedy można się spodziewać m.in. elementów grozy. Innym razem możecie pójść z dziećmi do escape roomów dla nich przystosowanych.

A oto nasze propozycje: Najlepsze escape roomy w Polsce

Weronika Skupin
Weronika Skupin
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa i saunamistrzyni. Odpręża się grając w planszówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE