W Polsce można emocjonować się hippiką. Zawody jeździeckie to doskonała rozrywka w dużych miastach. Gdzie znajdują się najlepsze tory wyścigów konnych w Polsce? Oto nasze Top 3.

3Hipodrom Sopot

Hipodrom Sopot-Karlikowo
Hipodrom Sopot-Karlikowo. Fot. Lajsikonik, CC BY-SA 3.0

Hipodrom w Sopocie położony jest niedaleko Ergo Areny. Rozgrywane są tam m.in. wszechstronne konkursy konia wierzchowego. Niemal 39-hektarowy teren w Karlikowie służy wyścigom konnym od 1898 r. Z tego okresu pochodzą najstarsze części toru takie jak trybuna i budynek przyjmowania zakładów. Hipodrom zyskał na popularności w okresie Wolnego Miasta Gdańska. Chodzenie na wyścigi konne było rozrywką lubianą przez elity korzystające z dobrodziejstw znanego uzdrowiska. Konie wróciły na tor po II wojnie światowej.

W 1994 r. miejsce to przekształcono w Hipodrom Sopot, a w 2013 r. przeprowadzono generalny remont. To jedyny tor wyścigów konnych na świecie z widokiem na morze.

Odbywały się tu m.in. koncerty, a także msza św. podczas pielgrzymki Jana Pawła II do Polski w 1999 r.

Poprzedni
Poprzedni artykułNajpiękniejsze górskie jeziora w Polsce (Top 7)
Następny artykułKościół Mariacki w Krakowie – hejnał z jego wieży odmierza czas całej Polsce
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here