Woda czy góry? A może jedno i drugie? Brzeg górskiego jeziora to doskonałe miejsce na odpoczynek jak i sesję zdjęciową. Samo zdobycie niektórych akwenów jest wyczynem. Oto najpiękniejsze górskie jeziora w Polsce, a także kilka takich, które są położone w górach, choć z definicji górskimi nie są.

1Czarny Staw pod Rysami

czarny staw pod rysami
Czarny Staw pod Rysami. Fot. Pixabay

Czarny Staw swoją nazwę zawdzięcza temu, że niekiedy jego barwa naprawdę wydaje się czarna. Położony jest w niezwykle zacienionym miejscu. Jest to najdalej na południe wysunięte jezioro w Polsce, a także jedno z najgłębszych. Czarny Staw pod Rysami ma aż 77 m głębokości. Ciekawostką jest, że ze względu na skład wody, nie jest zbyt przyjaznym środowiskiem dla rozwijania się tam organizmów.

Czytaj także: Najgłębsze jeziora w Polsce

Poprzedni
Poprzedni artykułKryminalne zagadki Polski – miejsca zbrodni, o które boisz się zapytać (Top 11)
Następny artykułTory wyścigów konnych w Polsce. Tu pooglądasz zawody jeździeckie (Top 3)
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here