Strona głównaTop 10Ustroń atrakcje – góry, daniele i rozrywki dla dzieci

Ustroń atrakcje – góry, daniele i rozrywki dla dzieci

Co robić będąc w Ustroniu? Jest bardzo wiele możliwości poza samym chodzeniem po górach. Oczywiście koniecznie trzeba wybrać się na szlak, ale po powrocie z niego warto na przykład dla odmiany zwiedzić ciekawe muzeum. Ustroń atrakcje ma także dla dzieci.

Wielka Czantoria

wieża widokowa na wielkiej czantorii
Na Czantorii znajduje się wieża widokowa. Fot. Shutterstock

Turyści chętnie wchodzą na Czantorię, gdzie przechodzi polsko-czeska granica. Rozpościera się stamtąd piękny widok. Gdyby nie widoczna na zdjęciu wieża, częściowo zasłaniałaby go drzewa. Wieża jednak jest – już po stronie czeskiej, wyposażona w tarasy widokowe i zadaszona, co umożliwia oglądanie panoramy Beskidów nawet w deszczu.

Wieża jest czynna w godz. 9-16:30 w tygodniu i 9-17 w weekendy. Bilety kosztują 6 zł (normalny), 4 zł (dla emerytów, studentów) oraz 2,5 zł (dzieci od lat 4 do 12).

Na Czantorię można wjechać koleją linową. Bilet w obie strony dla osoby dorosłej kosztuje 22 zł, a ulgowy 18 zł. Gdy chcemy jechać w jedną stronę, ceny wynoszą odpowiednio 16 i 14 zł.

Leśny Park Niespodzianek

jelonek albo daniel w leśnym parku niespodzianek szczyrk
W Leśnym Parku Niespodzianek można spotkać daniele, jelonki, sarenki i inne kopytne ssaki. Fot. Shutterstock

Szczyrk atrakcje oferuje także dla najmłodszych. Dzieci kochają Leśny Park Niespodzianek, bo mogą tam pogłaskać jelonka czy też nakarmić daniela. Mieszkają tam także muflony, jenoty, sowy i żbiki, a w wyznaczonych godzinach (o 11, 14 i 16) sokolnicy prezentują ptaki drapieżne.

Park jest czynny przez cały rok. Od kwietnia do końca października wejdziemy tam od 9 do 18, a poza sezonem od 10 do 16. Bilety normalne kosztują 32 zł w weekendy i święta, a 28 zł w dni robocze, natomiast ulgowe odpowiednio 24 i 22 zł.

Muzeum Ustrońskie

Ustroń atrakcje – muzeum. Fot. Patrycja Ebis

W muzeum w Ustroniu możemy poznać historię miasta. Dużą popularnością cieszy się makieta zagrody chłopskiej. W Księstwie Cieszyńskim dobrami Habsburgów zarządzała instytucja zwana Komorą Cieszyńską. Księstwo obejmowało także Ustroń, a na budynkach należących do Komory wieszano żeliwne tablice własnościowe, które także można zobaczyć w muzeum.

W kolejnych salach czekają dalsze z jakich słynie Ustroń atrakcje. W sali poświęconej uzdrowisku Ustroń, można znaleźć przepisy na kąpiele borowinowe oraz aranżacje łazienek. W muzeum zobaczymy także regionalną koronkę, stroje ludowe, wielki obraz Wesele pędzla Konarzewskiego i skansen rolniczo-przemysłowy.

Bilety normalne kosztują 6 zł, ulgowe 4 zł. Muzeum jest czynne od godz. 9 do 15 z wyjątkiem wtorków (przedłużone godziny otwarcia, do godz. 17) i weekendów (do 13, w niedziele od 9:30).

Równica

Fot. Ryszard Stelmachowicz

Równica to nie tylko szczyt, to górski park rozrywki. Można tam znaleźć całoroczny tor saneczkowy, kino 7D, kino sferyczne, quady i zjeżdżalnię dla dzieci. Jest także kolejka, która może i nie jeździ po torach, ale ma koła i wozi turystów po Równicy. W popularnym parku rozrywki w Ustroniu można spędzić cały dzień. Bilety na atrakcje kupuje się osobno, np. na tor saneczkowy za 10 zł.

Kościół Brata Alberta

Ustroń atrakcje – kościół św. brata Alberta
Ustroń atrakcje – kościół św. Brata Alberta. Fot. Patrycja Ebis

Jeśli szukacie ciekawych plenerów do zdjęć, warto sfotografować malowniczo położony kościół pw. św. Brata Alberta. Jest to popularne miejsce wśród kuracjuszy, którzy korzystają z leczniczych zabiegów ustrońskiego uzdrowiska.

Atrakcje w Wiśle

wiadukt w wiśle widziany z góry
Wiadukt w Wiśle to jedna z największych atrakcji. Fot. Shutterstock

Będąc w Ustroniu warto odwiedzić Wisłę. Można tam zobaczyć m.in. wodospady, wypocząć nad jeziorem, pokibicować pod skocznią i odwiedzić Muzeum Małysza. Jakie atrakcje ma jeszcze Wisła? Więcej w tekście.

Czytaj: Wisła – atrakcje w mieście Małysza

Atrakcje w Szczyrku

szczyrk turysta siedzi w namiocie pod gwiazdami
Będąc w Szczyrku można wybrać się z namiotem po górach. Fot. Shutterstock

Blisko jest także Szczyrk. Prowadzi stamtąd kilka szlaków turystycznych. Popularny jest np. zielony prowadzący przez centrum na Skrzyczne, Malinowską Skałę i Baranią Górę. To bardzo malowniczy szlak.

Czytaj więcej: Szczyrk – atrakcje kurortu pod Skrzycznem

Ustroń atrakcje – najbliższa okolica

góra żar w beskidzie małym
Góra Żar. Fot. Shutterstock

Góra Żar, Istebna, Koniaków. Wiele jest atrakcji w pobliżu Ustronia. Na górze Żar znajdziecie widoczny na zdjęciu zbiornik, ciekawy do sfotografowania. Historię Trójwsi Beskidzkiej i koronek, z których słynie, także warto poznać. Zostały towarem eksportowym i są obecnie na stanie w Pałacu Buckingham czy w Watykanie.

Góra Żar – zobacz lokalizację w przewodniku Polska Zachwyca

Czytaj więcej: Koniaków – najpiękniejsze koronki

Weronika Skupin
Weronika Skupin
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa i saunamistrzyni. Odpręża się grając w planszówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE