Chcesz połączyć zwiedzanie Polski z dreszczykiem emocji i intelektualną rozrywką? Polskie tajemnice wciąż są nierozwiązane. Oto dowód, że jedno z najciekawszych państw świata to właśnie nasz kraj.

10Tajemnicze kręgi na Kaszubach

Tajemne kręgi na Kaszubach. Fot. Shutterstock

Anglia ma niezwykłe Stonehenge, a my swoje polskie tajemnice – kamienne kręgi na Kaszubach – w Węsiorach, Odrach, Leśnie (w samym sercu Kaszub), a także m.in. Grzybnicy (niedaleko Koszalina). Jakie było ich przeznaczenie? Do dziś pozostaje to wielką zagadką.

Prawdopodobnie zbudowali je Goci, ale nie brakuje innych teorii. Legenda głosi, że ułożyli je stolemowie, mityczne olbrzymy chcące zaludnić te ziemie.

W rzeczywistości prawda może być dużo bardziej prozaiczna, ale i tak cel i funkcja kręgów na Kaszubach nie jest do końca wyjaśniona.

Czytaj więcej: Kamienne kręgi na Kaszubach – polskie Stonehenge

Poprzedni
Poprzedni artykułUstroń atrakcje – góry, daniele i rozrywki dla dzieci
Następny artykułJanowiec – atrakcje wsi, gdzie poczujesz się jak w XIX wieku
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here