Polscy królowie spoglądają na nas dumnie z wiekowych portretów. Tacy byli oficjalnie, ale jak wyglądało ich życie prywatne? Grzeszki, okrucieństwo i kochanki to tylko niektóre sekrety polskich władców. Kto by pomyślał, że w ich życiorysach kryją się takie tajemnice. Zobaczcie jakie wstydliwe sekrety królów i książąt Polski można poznać zagłębiając się w kroniki czy prywatną korespondencję.

1Mieszko I

Siedem żon naraz? Tyle właśnie kobiet otaczało Mieszka I według Galla Anonima. Według niektórych historyków liczba ta może być wyssana z palca i bardziej nawiązywać do symboliki siedmiu grzechów głównych, a nie do faktycznej liczby żon Mieszka. Faktem jest, że władcę otaczała grupa kobiet. Ile ich dokładnie było wiedział pewnie tylko sam książę. Do haremu pierwszego króla Polski należała również Dobrawa, jego najbardziej znana żona. Po przyjęciu chrztu, Mieszko I musiał zrezygnować z wielożeństwa. Przy jego boku oficjalnie pozostała wyłącznie wspomniana wcześniej Dobrawa.

Poprzedni
Poprzedni artykułPiwniczna-Zdrój – atrakcje uzdrowiska nad Popradem (Top 8)
Następny artykułRyzykowali życiem, by ocalić więźniów obozu. Historię Wsi sprawiedliwych zna garstka osób: to ostatni moment, by została opowiedziana
blank
Jej pasją są podróże. Chętnie pomaga spełniać innym ich podróżnicze marzenia. Kocha koty, niskobudżetowe wyjazdy i czytanie książek. W Polsce najbardziej zachwyca ją różnorodność i przepyszna kuchnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here