Co niespotykanego można zobaczyć w Żywcu? Jak miło spędzić czas? Czy można zjeść coś wyjątkowego w tym mieście? Oto jakie Żywiec atrakcje odkryje przed każdym kto odwiedzi to miasto.

1Muzeum Browaru Żywiec

Muzeum Browaru Żywiec – atrakcje. Fot. Philippilot, CC BY-SA 4.0

Żywiec oczywiście nieodłącznie kojarzy się z piwem i nie zawiedziecie się, bowiem znajduje się tu Muzeum Browaru Żywiec, które zostało otwarte w 2006 r. i opowiada historię już ponad 160-letniego browaru założonego przez samego Albrechta Fryderyka Habsburga. Obiekt ten został wpisany na listę Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego, a także (w 2010 r.) Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego.

Po odwiedzeniu muzeum można przejść do Arcyksiążęcego Browaru, żeby zobaczyć jak wygląda nowoczesny proces powstawania złocistego trunku oraz go skosztować. Czas zwiedzania obu miejsc trwa 2 godziny plus 30 minut na degustację piwa (do Browaru mogą wejść jedynie dorośli) i odbywa się wyłącznie z przewodnikiem od wtorku do piątku. Bilet normalny kosztuje 40 zł. Można zwiedzić również samo Muzeum, do którego wstęp dla dorosłych kosztuje 30 zł, a bilet ulgowy 15 zł.

Czytaj także: Polskie zabytkowe browary – które można zwiedzać? (Top 7)

Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here