Warszawa z drona – świeżym okiem na stolicę

0
1968

Warszawa – historyczne i zarazem nowoczesne miasto. W naszym krótkim autorskim filmie z lotu ptaka przedstawiamy kilka ujęć stolicy Polski. Warszawa z drona wygląda pięknie. Podziwiamy okolice Stadionu Narodowego. Z tej perspektywy nawet zwykłe perony wyglądają intrygująco. Zapraszamy na krótki przegląd ciekawych atrakcji w Warszawie.

Na początek – atrakcje Warszawy

warszawa z drona
Warszawa w nocy wygląda jak metropolia – to pokazuje zmiany jakie w krótkim czasie zaszły w ciągu kilkudziesięciu ostatnich lat. Fot. Shutterstock

Każdego roku polską stolicę odwiedza ponad 1,5 mln zagranicznych turystów, ale także Polacy chcący poznać historyczne zabytki Warszawy, odwiedzić największe w Polsce muzea oraz zobaczyć miejsca, które znamy jedynie z telewizji. Wymieniając największe hity jakie ma Warszawa atrakcje takie jak Plac Zamkowy czy Łazienki Królewskie musimy wspomnieć.

Warszawa – atrakcje mniej i bardziej znane (TOP 11)

Zamek Królewski – kryje jedne z cenniejszych dzieł sztuki

Warszawa z drona jest przepiękna, a na zdjęciu poniżej widzimy, jak prezentuje się z tej perspektywy Zamek Królewski w Warszawie. Jest niekwestionowaną wizytówką stolicy. Kiedyś niemy świadek ważnych dla Polski wydarzeń, dziś muzeum i jedno z najbardziej reprezentacyjnych miejsc w Warszawie. Ze względu na nadzwyczajną wartość dla historii, w 1980 roku wraz ze Starym Miastem został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Zamek Królewski w Warszawie – z wizytą w domu króla

Piękny pałac w Wilanowie

Pałac w Wilanowie nie od razu stał się wystawną rezydencją w barokowym stylu. Początkowo na miejscu ówczesnego pałacu stanął niewielki dwór, który miał niewiele wspólnego z pałacem króla. Dopiero w latach 80. XVII wieku rozpoczęła się zasadnicza rozbudowa, która trwała do śmierci króla w 1696 roku.

Pałac w Wilanowie – jak tu pięknie!

Tego nie wiesz o Pałacu Kultury i Nauki

Zachwyca Was Warszawa z drona – z PKiN także rozpościera się piękny widok, więc warto wejść na taras, by podziwiać stolicę. Chociaż ciężko w to uwierzyć PKiN miał kiedyś inny kolor. Dzisiejsza szarość, którą dobrze znamy to w rzeczywistości jasny beż. Inny kolor to nie wynik zmiany projektu, ale zanieczyszczeń. Pałac Kultury i Nauki jest najzwyczajniej w świecie brudny. Koszt oczyszczenia budynku przekracza jednak możliwości finansowe miasta. Szacuje się, że umycie budynku kosztowałoby kilkanaście milionów złotych.

Pałac Kultury i Nauki – tego o nim nie wiesz!

Muzea w Warszawie nie muszą mieć drogiego wstępu

W Muzeum Wojska Polskiego będziecie mogli obejrzeć m.in zbiory broni palnej i siecznej a także umundurowanie i oporządzenie żołnierskie.Nie jest to jedyne bezpłatne muzeum w stolicy. Jeśli dobrze zaplanujecie swoją wizytę za darmo możecie wejść do większości muzeów.

Te muzea w Warszawie odwiedzisz za darmo

Jak się podobała Warszawa z drona Artura Kowalczyka? Zapraszamy do obejrzenia innych filmów z lotu ptaka: kliknij tutaj.