Strona głównaTop 10Darmowe atrakcje Kołobrzegu – te miejsca można zwiedzić za darmo

Darmowe atrakcje Kołobrzegu – te miejsca można zwiedzić za darmo

Które atrakcje Kołobrzegu są darmowe? Oto garść podpowiedzi, gdzie można pójść by bezpłatnie zobaczyć jakie Kołobrzeg atrakcje przygotował dla turystów.

Muzeum Oręża Polskiego

Pokład dziobowy okrętu ORP Fala
Pokład dziobowy okrętu ORP Fala. Fot. Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu

W Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu można oglądać wyłączone z użytku okręty i inne jednostki pływające. Znajduje się tam m.in. ORP Fala i ORP Władysławowo. Poza tym są tam także samoloty oraz przedmioty pamiętające czasy II wojny światowej. Wstęp na wystawy stałe jest bezpłatny od maja do końca sierpnia w poniedziałki, a poza sezonem w środy.

Czytaj więcej: Polskie muzea na statkach – atrakcje dwa w jednym (Top 6 + 2 bonusy)

Bindaż

Bindaż w Kołobrzegu. Fot. Shutterstock

Bindaż to rodzaj korytarza z roślin, konstrukcji porośniętej np. bluszczem. W Kołobrzegu także znajduje się bindaż: to 130-metrowy tunel z metalowej siatki, którą porasta grab. Mówiono na to kiedyś aleja miłości. Miejsce to można zobaczyć za darmo.

Plaża w Kołobrzegu

Plaża w Kołobrzegu i Pomnik Zaślubin Polski z Morzem

Plaża to także darmowa atrakcja Kołobrzegu. Jest dość turystyczna, ale czysta i strzeżona. Jeśli szukacie cichszej alternatywy, polecamy wybrać się piechotą nabrzeżem na plaże w kierunku Grzybowa (na zachód od Kołobrzegu).

Bazylika konkatedralna

Kolobrzeg, bazylika konkatedralna. Fot. JDavid, CC BY 2.5

Bazylika konkatedralna w Kołobrzegu była ważnym miejscem walk o Kołobrzeg. Przywrócono jej religijny charakter, a dziś szczególnie warto tam pójść. W środku można oglądać cenne dzieła sztuki, takie jak stalle z XIV w., ołtarze i obrazy z XV i XVI w., chrzcielnicę z 1355 r. i cenne świeczniki, w tym monstrualny siedmioramienny świecznik z 1327 r., który jest jednym w Polsce zachowanym gotyckim kandelabrem.

Pomnik Zaślubin Polski z Morzem

Pomnik Zaślubin Polski z morzem. Fot. canon shotter, Shuttersock

Pomnik Zaślubin Polski z Morzem także można zobaczyć za darmo. Jest on pamiątką po walkach o Kołobrzeg, a prześwit pod nim ma oznaczać okno na świat. Podobno gdy wstrzyma się oddech i przejdzie przesmykiem, spełni się pomyślane życzenie.

Ratusz w Kołobrzegu

ratusz w kołobrzegu
Ratusz w Kołobrzegu. Fot. Pixabay

W Kołobrzegu można obejrzeć także zabytkowy Ratusz. To budynek użyteczności publicznej, gdzie mieści się m.in. Urząd Stanu Cywilnego, więc można tam wejść za darmo. Ratusz w Kołobrzegu wygląda jak twierdza obronna i rzeczywiście został wybudowany w tym celu. Podczas walk w 1807 r. został zniszczony, ale odbudowano go i bronił także Kołobrzegu w 1945 r. Mieści się tam też galeria sztuki.

Baszta Lontowa

Baszta Lontowa w Kołobrzegu. Fot. Marekusz, Shutterstock

Przynajmniej z zewnątrz warto zobaczyć za darmo Basztę Lontową (Prochową) w Kołobrzegu (wewnątrz stoi pusta). Baszta Lontowa to pozostałość XIV-wiecznych murów twierdzy Kołobrzeg. Po wojnie bywała kawiarnia, a nawet hotelem i siedzibą informacji turystycznej.

Weronika Skupin
Weronika Skupin
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa i saunamistrzyni. Odpręża się grając w planszówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE