Kilka polskich muzeów znajduje się na statkach i okrętach. To świetne atrakcje dwa w jednym, bo nie dość że możecie zwiedzać ciekawą jednostkę pływającą, to w dodatku eksponowaną na niej wystawę. Oto polskie muzea na statkach i okrętach.

1ORP Władysławowo

Pokład dziobowy ORP Władysławowo
Pokład dziobowy ORP Władysławowo. Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu

ORP Władysławowo to kuter rakietowy pełniący służbę w radzieckim projekcie, ale służył w Polsce od 1975 roku. Został zbudowany w Rybińsku (byłe ZSRR), a potem stacjonował w porcie macierzystym w Gdyni, gdzie łącznie znajdowało się 13 takich okrętów. W 2010 r. przeholowano go do Kołobrzegu i dziś jest on eksponowany w skansenie morskim. Bilet normalny na zwiedzanie Kołobrzeskiego Skansenu Morskiego kosztuje 20 zł, a ulgowy 15. Można także kupić bilety na zwiedzanie kilku oddziałów Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, co opłaca się bardziej. W sezonie letnim dniem darmowego wstępu na wystawy stałe jest poniedziałek, a od września do końca kwietnia środa.

Czytaj także: Kołobrzeg – atrakcje twierdzy u brzegu morza

Poprzedni
Poprzedni artykułWeekend nad morzem w hotelu Różany Gaj w Gdyni za jedyne 213 zł za noc od osoby!
Następny artykułWeekend w domku nad morzem – agroturystyka w Ustce, tylko 391 zł za cały domek
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here