Nie macie ochoty przesiadywać w muzeach, chodzić po zamkach i parkach narodowych, ale jednak coś byście zobaczyli? Oto najmniejsze atrakcje Polski, które są idealne, jeśli nie macie czasu albo siły na zwiedzanie.

1Najmniejsze muzeum w Polsce

guziki
Fot. Pixabay

Muzeum Guzika w Łowiczu to najmniejsza taka placówka w Polsce i Europie, bo mieści się… w walizce. Guziki św. Jana Pawła II, Lecha Wałęsy, gen. Sikorskiego, Witkacego, Wisławy Szymborskiej, Tadeusza Różewicza, czy też Heleny Modrzejewskiej zamknięte są w skrzyneczce o wymiarach ok. 45 cm x 45 cm x 30 cm. Guzików jest 4,5 tysiąca i od dawna wychodzą już poza swoją walizkę, a część eksponatów prezentowana jest na wystawie stałej muzeum w Łowiczu.

Poprzedni
Poprzedni artykułDarmowe atrakcje Kołobrzegu – te miejsca można zwiedzić za darmo
Następny artykułGdzie jechać na weekend z Wrocławia? 11 pomysłów
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here