Myśląc o Lublinie wyobrażamy sobie urokliwe zakątki, tajemnicze uliczki i klimat, który sprawia, że czujemy się tu jak w domu. Choć miasto z roku na rok staje się coraz bardziej nowoczesne to nadal znajdziemy tu okruchy przeszłości, które doskonale się ze sobą komponują. Warto wybrać się w niezwykłą podróż, która bez obciążenia portfela, pozwoli nam poznać ten wyjątkowy punkt na mapie Polski. Poznajcie darmowe atrakcje Lublina, wobec których nie można przejść obojętnie.

1Stare Miasto – darmowe atrakcje Lublina

Stare Miasto w Lublinie fot. Shutterstock

Jeśli chcecie odkryć Lublin, takim jakim jest naprawdę, to schowajcie mapę na dno plecaka i pobłądźcie uliczkami Starego Miasta. Przyjrzyjcie się bogato zdobionym kamienicom, poszukajcie zabytków z różnych epok i odkryjcie magiczne zakamarki tej części miasta otoczonej zabytkowym murem.

Poznając darmowe atrakcje Lublina w obrębie Starego Miasta podziwiać możemy: Bramę Krakowską i Grodzką, Basztę Gotycką, Wieżę Trynitarską, Bazylikę oo. Dominikanów czy Teatr Stary. Po zewnętrznej stronie murów miejskich znajduje się natomiast Zamek Lubelski z Kaplicą Trójcy Świętej oraz Donżonem. Podziwiając podczas spaceru te zabytkowe budynki będziemy mieli szansę przeniesienia się w dawne czasy urokliwego Lublina.

Poprzedni
Poprzedni artykułDarmowe atrakcje Łodzi – 8 propozycji dla każdego
Następny artykułPoczątek astronomicznej jesieni. Świetna okazja do obserwacji planet
blank
Miłośniczka podróży po Polsce i Europie. Uwielbia poznawać miejsca, do których dociera niewielu turystów. Ulubione zakątki naszego kraju to Półwysep Helski, który za każdym razem odkrywa na nowo oraz Dolny Śląsk, który jest pełen tajemnic i uroku. Obowiązkowy punkt każdej jej wyprawy to odkrycie smaków lokalnej kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here