Co można zobaczyć w Świnoujściu za darmo? Jest sporo takich miejsc, gdzie wejdziemy bezpłatnie. Warto tu przyjechać i nacieszyć oczy pięknymi nadmorskimi krajobrazami. Oto darmowe atrakcje Świnoujścia (Top 7).

1Woliński Park Narodowy

Woliński Park Narodowy
Wolin, Woliński Park Narodowy. Fot. Shutterstock

To jeden z najpiękniejszych parków narodowych w Polsce. Wstęp do niego jest bezpłatny (poza obiektami edukacyjnymi takimi jak Zagroda Żubrów). Jest kilka szlaków turystycznych WPN. Czerwony Szlak Brzegiem Bałtyku ma 19 km długości i prowadzi od bramy dyrekcji parku przez Kawczą Górę, plażę w Międzyzdrojach, latarnię morską Kikut, jezioro Koprowo i Kołczewo.

Szlak niebieski ma 26 km długości. Od bramy WPN prowadzi koło stanowiska broni V3, przez Jezioro Turkusowe, punkt widokowy Zielonka, kościół w Lubiniu, dąb Wolinian, Karnocice, Dargobądź, Mokrzycę Małą i Wolin. Jest też szlak zielony prowadzący koło jeziora Czajcze.

Poprzedni
Poprzedni artykułNajciekawsze muzea zamkowe w Polsce (Top 9)
Następny artykułPonad 100 tysięcy drzew ma zostać wyciętych w Puszczy Białowieskiej
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here