Strona głównaTop 10Mielno atrakcje – co robić w pięknym kurorcie nad Bałtykiem? (Top 9)

Mielno atrakcje – co robić w pięknym kurorcie nad Bałtykiem? (Top 9)

Co robić w Mielnie, żeby nie siedzieć cały czas na plaży? Sama plaża to także dobre miejsce do spędzania czasu, ale Mielno atrakcje ma naprawdę różnorodne. Znajdziecie coś dla siebie w naszym Top 9.

Promenada w Mielnie

Promenada w Mielnie
Promenada w Mielnie. Fot. Shutterstock

Promenada w Mielnie istniała od 1908 roku, nosiła imię Przyjaźni Polsko-Radzieckiej, ale zabrał ją sztorm. Niedawno, bo w 2018 roku, otwarto zupełnie nową, piękną promenadę. Konstrukcja jest solidna i rozpościera się z niej piękny widok na morze. Plusów jest wiele. Minus? Niektórzy narzekają na brak dostatecznej liczby ławek.

Wesołe miasteczko w Mielnie

Karuzele, gokarty, diabelski młyn, atrakcji wesołego miasteczka w Mielnie jest wiele. Znajduje się ono przy ul. Chrobrego. Działa w Mielnie od 50 lat, obecnie pod nazwą Family Park. Ma atrakcje, które głównie spodobają się małym dzieciom. W sezonie czynne jest od godz. 10 do ostatniego klienta. Bilety dla dzieci kosztują 21 zł, a dla dorosłych 4 zł (to ci ewenement!). Oczywiście dzieci muszą być pod opieką osoby dorosłej.

Plaża w Mielnie

Mielno atrakcje: plaża w Mielnie. Fot. Shutterstock

Szeroka, piaszczysta i piękna. Cóż więcej potrzeba? Ceniącym prywatność polecamy przenieść się na zachód i szukać plaż w kierunku Chłopów i Sarbinowa, bo plaża w Mielnie w sezonie naprawdę pełna jest turystów. Chętnie przyjeżdżają tu rodziny z małymi dziećmi, więc latem zawsze można ich spotkać sporo. Mielno jest jednak także imprezowym miastem. Nietrudno znaleźć tu kluby i dyskoteki. Młodzi ludzie także świetnie się tu odnajdą.

Jezioro Jamno

Jezioro Jamno
Jezioro Jamno. Fot. Maciej Rawluk, Shutterstock

Jezioro Jamno zajmuje 9. miejsce pod względem wielkości w Polsce. Znajduje się nieopodal bałtyckiego brzegu i odcięte jest od niego mierzeją. Można wypożyczyć tu sprzęt wodny i pożeglować, organizowane są też rejsy statkami turystycznymi. W jeziorze pływają sandacze, węgorze i leszcze, a także minóg rzeczny – gatunek ściśle chroniony w Polsce.

Park linowy Tukan

park linowy
Park linowy, zdjęcie ilustracyjne. Fot. Andrzej Kubik, Shutterstock

Park linowy Tukan w Mielnie znajduje się przy ul. Chmielnej. Ma około kilometra tras rozpiętych między drzewami, które znajdują się 15 metrów nad ziemią. W ich skład wchodzi 110 atrakcji. Żeby mieć możliwość je pokonać, należy zapłacić od 10 zł (za trasę dla najmłodszych) do 40 zł (dla zaawansowanych). Plusem jest fakt, że park linowy znajduje się jedyne 250 m od morza i wycieczkę tam można połączyć z plażowaniem.

Oceanarium w Mielnie

Oceanarium w Mielnie znajduje się przy ul. Piastów. Można w nim oglądać tak egzotyczne ryby jak rekiny czarnopłetwe, błazenki, mureny czy piranie. Czynne jest od 10 do 20, a bilety kosztują 15 zł. Minusem jest fakt, że to małe oceanarium (co niestety dotyczy się też wielkości akwariów i warunków przebywania w nich zwierząt).

Skutery wodne

skuter wodny
Mielno atrakcje ma także sportowe. Można wypożyczyć skuter wodny. Fot. Pixabay

W Mielnie można wypożyczyć różny sprzęt wodny, w tym skutery. Wypożyczalnia znajduje się przy ul. 6 marca i działa od godz. 10 do 20. Wodne szaleństwa na skuterze to świetne przeżycie, ale trzeba wiedzieć, że nie jest to tania zabawka. 10 minut takiej przyjemności kosztuje 150 zł, a 30 min 250 zł. Jeśli naprawdę Wam się spodoba, możecie wypożyczyć skuter na godzinę za 390 zł.

Bunkry w Mielnie

W Mielnie można znaleźć poniemieckie bunkry. Znajdują się na północ od ul. Kościelnej i na zachód od ul. Chrobrego. Biegnie tam czerwony szlak między Mielenkiem a Chłopami i właśnie tam należy szukać bunkrów z czasów II wojny światowej. Składowano w nich kiedyś amunicję i materiały wybuchowe. Zachowały się w całkiem dobrym stanie.

Piernikowy Dom Do Góry Nogami

Piernikowy Dom Do Góry Nogami stoi na dachu przy ul. Kościuszki. W środku naprawdę można dostać kręćka, bo wszystkie sprzęty domowe przyklejone są do sufitu… to znaczy do podłogi. Atrakcja czynna jest od godz. 9 do 22 (poza sezonem od 10 do 18). Bilet normalny kosztuje 9 zł, a ulgowy 7 zł.

Czytaj także: W tych nadmorskich kurortach warto rezerwować wakacje już teraz (Top 9)

Weronika Skupin
Weronika Skupin
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa i saunamistrzyni. Odpręża się grając w planszówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE