Mamy dopiero marzec i niektórzy jeszcze nawet nie wiedzą, co będą robić podczas Wielkanocy. Tymczasem warto byłoby się rozejrzeć za rezerwacją noclegu na wakacje nad Bałtykiem. Niektóre miejscowości są tak oblegane, że trzeba zainteresować się zabukowaniem dobrego hotelu lub pensjonatu wcześniej. Oto 9 najpopularniejszych miejscowości nad Bałtykiem, o odwiedzeniu których lepiej pomyśleć już teraz.

10Jak plażujemy nad morzem?

Bałtyk z drona. Fot. Shutterstock

To, które nadmorskie miejscowości są najpopularniejsze latem można próbować ocenić biorąc pod uwagę takie kryteria jak liczba rezerwowanych noclegów. Dane takie zbiera Główny Urząd Statystyczny.

Bałtyk wybieramy bardzo często, bo rocznie korzystamy z około 7 milionów noclegów w nadmorskich miejscowościach w samym tylko lipcu i sierpniu.

W 2017 r. w tych dwóch letnich miesiącach udzielono nad polskim Bałtykiem 8,2 mln noclegów, z tego ponad milion dla obcokrajowców. W 2018 roku udzielono 8,76 mln noclegów dla 1,725 mln turystów, z czego ponad 19 proc. stanowili obcokrajowcy.

Ile dni spędzamy nad morzem? Jesteśmy tradycjonalistami i jedziemy tam najczęściej na tydzień z pięcioma noclegami.

Poprzedni
Poprzedni artykułZamki biskupie w Polsce – wielkie rezydencje duchownych (Top 11)
Następny artykułSandomierz – atrakcje miasta ojca Mateusza (Top 10)
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here