Kościół to miejsce, które powinno łączyć wiernych. Często jednak bywa tak, że jego wygląd jest tak kontrowersyjny, że wzbudza skrajne emocje nawet u odwiedzających go parafian. Zastanawiacie się, które świątynie w naszym kraju uchodzą za najmniej urodziwe? Oto najbrzydsze kościoły w Polsce według internautów. Może macie również swoje typy?

1Kościół Nawiedzenia NMP w Poznaniu – najbrzydsze kościoły w Polsce

Kościół Nawiedzenia NMP w Poznaniu. Fot. Koefbac, CC BY-SA 4.0

Opinie na temat tworzenia kościołów są mocno podzielone. Jedni uważają, że powinny być skromne i minimalistyczne, tworzone według prostego schematu. Dla innych świątynia powinna być dostojna i z przepychem. Tego drugiego zdania byli projektanci kościoła Nawiedzenia NMP w Poznaniu, który należy do największych w mieście. Świątynia zbudowana została na planie kształtu przypominającego bumerang. W internecie nie brakuje negatywnych opinii związanych z wyglądem budynku. Kościół nazywany jest wielkim wielorybem, a z boku przypomina nawet skocznię narciarską. Także jego wnętrza są dość zaskakujące. Znajdują się tu bowiem dwa poziomy, na których jednocześnie mogą odbywać się osobne msze.

Poprzedni
Poprzedni artykułQuiz: Jakie miasto w Polsce jest dla Ciebie idealne do życia? Odkryj swój wymarzony dom!
blank
Miłośniczka podróży po Polsce i Europie. Uwielbia poznawać miejsca, do których dociera niewielu turystów. Ulubione zakątki naszego kraju to Półwysep Helski, który za każdym razem odkrywa na nowo oraz Dolny Śląsk, który jest pełen tajemnic i uroku. Obowiązkowy punkt każdej jej wyprawy to odkrycie smaków lokalnej kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here