Czasami zastanawiamy się co autor miał na myśli, a w przypadku brzydkich budynków – co miał w głowie projektant? Jakie budynki i atrakcje w Polsce uznane są za najbrzydsze? Jest tego całkiem sporo – od centrów handlowych po kościoły. Czy zgadzacie się z opiniami krytyków? A może czegoś tu brakuje?

1Bazylika w Licheniu

wielkopolskie Bazylika w Licheniu
Bazylika w Licheniu. Fot. Shutterstock

Bazylika w Licheniu to najbardziej kontrowersyjna świątynia w Polsce. Nie dość, że wybudowana za grube miliony wiernych, to w dodatku monumentalna i ociekająca złotem. Wiele osób zarzuca projektowi pretensjonalność i zupełny brak gustu. Pojawiają się nawet określenia takie jak świątynia kiczu. Zgadzacie się z tym?

Czytaj więcej: Licheń – największa bazylika w Polsce

Poprzedni
Poprzedni artykułJózef Bellert – nieznany bohater niedawno odkrytej historii o Auschwitz
Następny artykułZamki w Wielkopolsce, które trzeba zobaczyć (Top 9)
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

1 KOMENTARZ

  1. Co do trzech świątyń to wszystko sa poprostu piekne i mają swój charakter u nie wiem co tutaj robią w rankingu to chyba jakiś żart?
    Co do pozostałych budowli oprócz Chrystusa to są maszkary ale to rzecz gustu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here