Niektóre pomniki w Polsce wprawiają w zachwyt, inne są co najmniej kontrowersyjne. Oto 9 ciekawych pomników w Polsce z tej drugiej kategorii. Uważacie je za piękne, przesadzone, a może po prostu brzydkie?

1Pomnik Chrystusa w Świebodzinie

Pomnik Chrystusa w Świebodzinie. Fot. Paweł Pajor, Shutterstock

Chrystus ze Świebodzina to gigantyczny pomnik na wzór tego z Rio de Janeiro. Co więcej, jest większy. To najwyższa rzeźba przedstawiająca Chrystusa na świecie. Jej wysokość to 36 metrów, a z podstawą 52,5 m.

Ksiądz Sylwester Zawadzki, proboszcz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie, stwierdził, że pomysł na budowę monumentu miał Pan Jezus, a on sam miał jedynie go postawić. I postawił dzięki 6 mln zł z datków od wiernych. 

Czytaj więcej: Świebodzin – największy na świecie pomnik Chrystusa

Poprzedni
Poprzedni artykuł11 miast z potencjałem, które warto odwiedzić w 2020 r.
Następny artykułNajciekawsze kościoły na Dolnym Śląsku (Top 13)
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here