W woj. warmińsko-mazurskim są nie tylko jeziora. Znajdziecie tutaj także wiele bardzo ciekawych zamków niekoniecznie znanych wszystkim miłośnikom warownych twierdz. Oto najpiękniejsze zamki na Mazurach i Warmii.

1Zamek w Lidzbarku Warmińskim

Zamek w Lidzbarku Warmińskim. Fot. Shutterstock

Zamek biskupów w Lidzbarku Warmińskim został wybudowany w XIV wieku jako nowa siedziba biskupów warmińskich. Obecnie jest jednym z najcenniejszych zabytków architektury gotyckiej w Polsce. Stoi przy ujściu rzeki Symsarny do Łyny. Otoczony jest wciąż nawodnioną fosą. Składa się z zamku właściwego i oddzielonego od niego suchą fosą przedzamcza.

Poprzedni
Poprzedni artykułNajciekawsze kina i teatry w Polsce (Top 10)
Następny artykułTe zwierzęta i rośliny zobaczysz niemal jedynie w Polsce. Oto nasze rzadkie gatunki (Top 8)
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

1 KOMENTARZ

  1. Na nas największe wrażenie zrobił Zamek w Rynie, bardzo fajnie go odnowili a zrobienie w nim hotelu było strzałem w dziesiątkę, nocleg na zamku to prawdziwa gratka dla fanów historii 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here