Wśród zamków w woj, pomorskim są prawdziwe perły architektury. Jeśli uwielbiacie zwiedzać zamki, koniecznie musicie wybrać się w ten rejon Polski, by podziwiać wielkie warownie, głównie krzyżackie. Oto Top najpiękniejszych zamków w woj, pomorskim.

1Zamek w Malborku

zamek w malborku
Zamek w Malborku. Fot. Shutterstock

Zamek krzyżacki w Malborku jest największy na świecie. Jego historia sięga XIII wieku. Wtedy to zakon krzyżacki zaczął budować siedzibę dla swojego komtura. Po pewnym czasie zamek został rozbudowany na tyle, by móc stać się siedzibą wielkich mistrzów zakonu krzyżackiego, a później władz całych Prus.

Zamek w Malborku mocno ucierpiał podczas II wojny światowej. Szacuje się, że ponad 50 proc, budowli zostało zniszczone. Warownię jednak odbudowano.

Czytaj więcej: Zamek w Malborku

Poprzedni
Poprzedni artykułPo pas śniegu w Tatrach, zamknięte szlaki w Bieszczadach – zobacz!
Następny artykułZachodniopomorskie zamki – świetny szlak w północnej Polsce
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here