Niektóre pałace w Polsce kryją bardzo intrygujące pomieszczenia albo są z nimi związane ciekawostki historyczne. Na pozór wydają się być nudnymi zabytkowymi posiadłościami, ale w środku znajdziemy niespodzianki. Oto 6 pałaców w Polsce, które nie są tym, czym się wydają.

1Pałace w Polsce: Pałac w Antoninie

Wielkopolskie atrakcje Pałac w Antoninie
Pałac myśliwski w Antoninie. Fot. Shutterstock

A co gdybyśmy powiedzieli Ci, że znajdziesz w Polsce pałac, w którym grał sam Chopin, a w czasie wojny przejął go Adolf Hitler? Jest takie ciekawe miejsce – w Antoninie w Wielkopolsce.

Pałac w Antoninie należał do książąt Radziwiłłów, konkretnie księcia Antoniego Henryka Radziwiłła herbu Trąby. Radziwiłł gościł Fryderyka Chopina dwukrotnie, w 1827 i 1829 roku.

W czasie wojny, a konkretnie w latach 1939-1944, właścicielem pałacu był Adolf Hitler. Dostał przepiękny budynek w prezencie od księcia Michała Radziwiłła zwanego Rudym, ordynata w Przygodzicach. Historycy podejrzewają, że doświadczył on choroby psychicznej. Zawsze czuł się Niemcem. M.in. służył w niemieckiej armii. Znany był z tego, że bardzo źle się prowadził i miał wiele romansów.

Czytaj więcej: Antonin – pałac Radziwiłłów i własność Hitlera

Poprzedni
Poprzedni artykułNajpiękniejsze atrakcje polskich województw – 5 fenomenów każdego regionu
Następny artykułGiżycko – odkryj Twierdzę Boyen ukrytą wśród jezior
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here