Pojezierze Drawskie to miejsce pełne magii. Czaruje pięknymi jeziorami, dzikimi rzekami, okazałymi ruinami zamku templariuszy oraz rozpływającym się w ustach miodem drahimskim. Nie brakuje tu również opuszczonych miast i teorii wartych 100 tys. zł. To miejsce ma to coś, co Was zauroczy i sprawi, że przeżyjecie tu niesamowite chwile.

1Pojezierze Drawskie – zachodniopomorska kraina jezior

Mieszkańcy wschodniej Polski mają tłumnie oblegane Mazury, a zachodniej urokliwe i bardziej kameralne Pojezierze Drawskie. Ten niezwykły obszar znajduje się w województwie zachodniopomorskim, między Drawskiem Pomorskim i jeziorem Lubie na południowym zachodzie, a środkowym biegiem Radwi na północnym wschodzie. To, co przyciąga do tej niezwykłej krainy to jeziora, stawy, bagna, rezerwaty przyrody i rzek, a wszystko to otoczone lasami. Zdecydowanie najpiękniejszym obszarem jest Drawski Park Krajobrazowy, który przeniesie Was w piękny świat przyrody. Jeśli szukacie miejsca, gdzie odpoczniecie od zgiełku i dużych miast to zaplanujcie najbliższy wypoczynek na Pojezierzu Drawskim.

Poprzedni
Poprzedni artykułRzeki w Polsce – Ile o nich wiesz? (QUIZ)
Miłośniczka podróży po Polsce i Europie. Uwielbia poznawać miejsca, do których dociera niewielu turystów. Ulubione zakątki naszego kraju to Półwysep Helski, który za każdym razem odkrywa na nowo oraz Dolny Śląsk, który jest pełen tajemnic i uroku. Obowiązkowy punkt każdej jej wyprawy to odkrycie smaków lokalnej kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here