Strona głównaTop 10Stoki narciarskie w północnej Polsce (Top 7)

Stoki narciarskie w północnej Polsce (Top 7)

Każdy, kto jeździ na nartach lub snowboardzie wie z jakim utęsknieniem czeka się na ferie w górach. Szczególnie gdy mieszkacie w północnej lub środkowej Polsce, uprawianie zimowych sportów jest mocno ograniczone. Jednak nie musicie jechać w góry, aby cieszyć się doskonale przygotowanymi ośrodkami. Odkryjcie stoki narciarskie w północnej Polsce i korzystajcie z zimowych sportów częściej niż raz do roku!

Kurzętnik – Kurza Góra

Kurzętnik to wieś w województwie warmińsko-mazurskim. To właśnie tutaj, od 2016 roku, znajduje się Ośrodek Narciarski Kurza Góra, który jest największym takim obiektem w północnej Polsce. Do Waszej dyspozycji są 3 zróżnicowane trasy narciarskie o łącznej długości 2,5 km i co najważniejsze wszystkie trasy są w pełni oświetlone oraz sztucznie naśnieżane. Jest to także doskonałe miejsce dla naszych dzieci, które mogą tu założyć swoje pierwsze w życiu narty i uczyć się jeździć. Dla początkujących przygotowano szkołę narciarską z osobną trasą. Nie brakuje tu oczywiście wypożyczalni i serwisu sprzętu narciarsko-snowboardowego oraz obiektów gastronomicznych. Na odwiedzających czeka także lodowisko i Rodzinny Park Rozrywki z całorocznym Kompleksem Tubingowym.

Godziny otwarcia:

 • pn-pt 9:00 – 21:00
 • sb-nd 8:00 – 21:00

Wieżyca – Ośrodek Narciarski Koszałkowo

stoki narciarskie
Ośrodek Narciarski Koszałkowo – Wieżyca. Fot. Shutterstock

Stoki narciarskie można znaleźć także na Kaszubach. To właśnie tu wyrosła jak spod ziemi Wieżyca – najwyższe wzniesienie na całym Niżu Środkowoeuropejskim. Stworzono tu największy na Pomorzu Ośrodek Narciarski Koszałkowo-Wieżyca, dzięki czemu miłośnicy zimowych sportów mieszkający w północnej Polsce, nie muszą jechać w odległe rejony kraju, aby aktywnie spędzić czas. Do dyspozycji odwiedzających jest: 8 wyciągów narciarskich, 2 przenośniki taśmowe, tory do snowtubbingu, wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, szkoły narciarskie oraz bogate zaplecze gastronomiczne.

Godziny otwarcia:

 • pn-pt: 9.00 – 22.00
 • sb-nd: 8.00 – 22.00

Dowiedz się więcej: Wieżyca – jedyna taka góra w Europie.

Łomża – Stacja Narciarska Rybno

Także na Podlasiu znajdziecie stoki narciarskie, które dają możliwość pojeżdżenia na nartach w północnej Polsce. Jednym z nich jest Stacja Narciarska Rybno. W tej niewielkiej wsi znajdziecie specyficzny mikroklimat, który powoduje, że śnieg utrzymuje się aż do późnej wiosny i panują tu dobre warunki narciarskie. Stoki są bezpieczne, doskonale utrzymane, sztucznie naśnieżane oraz oświetlone. Możecie tu pojeździć na trasach narciarskich o łącznej długości 2300 m oraz różnicy wzniesień 55 m. Trasy są łatwe i sprzyjają narciarstwu rodzinnemu. Na miejscu znajdziecie trzy wyciągi narciarskie talerzykowe oraz dwa zaczepowe, wypożyczalnię sprzętu narciarskiego, instruktorów jazdy oraz dużą ofertę gastronomiczną.

Godziny otwarcia:

 • 10:00 – 20:30

To również może Was zainteresować: Podlasie – atrakcje inne niż wszystkie.

Ośrodek Narciarski Trzepowo

Wybierając się na stoki narciarskie w północnej Polsce warto odwiedzić Ośrodek Narciarski Trzepowo. Jest on położony na Pomorzu około 30 km od Gdańska. Jest to doskonała okazja, aby połączyć urlop nad morzem z jazdą na nartach lub snowboardzie. Na miejscu możecie skorzystać z dwóch wyciągów orczykowych o długości 300 metrów oraz wyciągu szkoleniowego dla początkujących. Różnica poziomów wynosi około 30 metrów. Stok jest sztucznie naśnieżany i bardzo dobrze oświetlony. Nie zabrakło tu oczywiście wypożyczalni i serwisu sprzętu. Na najmłodszych odwiedzających czeka przedszkole narciarskie, gdzie bez problemu opanują podstawy narciarstwa

Godziny otwarcia:

 • pn-pt: 10:00 – 22:00
 • weekendy, święta i ferie: 9:00 – 22:00

Poznań – Malta SKI

Zimowe dni w mieście wcale nie muszą być nudne. W kilku miastach w północnej Polsce stworzono stoki narciarskie, gdzie można korzystać z uroków zimy. Jednym z nich jest Poznań, gdzie nad jeziorem Maltańskim możecie przez cały rok korzystać z centrum sportowo-rekreacyjnego. Dla miłośników narciarstwa i snowboardingu przygotowano 2 stoki narciarskie wyposażone w wyciągi krzesełkowe i orczyki. Jest tu także wypożyczalnia i serwis sprzętów zimowych, profesjonalna kadra instruktorska oraz sztuczna nawierzchnia umożliwiająca korzystanie ze stoków w różnych warunkach pogodowych. Najmłodszych z pewnością ucieszy także możliwość zjazdów ze stoku na pontonach.

Godziny otwarcia:

 • pn-pt: 9:00 – 21:00
 • sob-ndz: 11:00 – 21:00

Mikołajki – stok narciarski GołębiewSKI

Stok narciarski GołębiewSKI to ciekawa opcja uprawiania sportów zimowych na Mazurach. Aby móc skorzystać z ośrodka narciarskiego, musicie wybrać się do Mikołajek, gdzie na sztucznie usypanym wzniesieniu stworzono miejsce idealne dla narciarzy. Jest to jeden z dwóch ośrodków narciarskich w północnej Polsce z wyciągiem krzesełkowym. Wzdłuż wyciągu biegnie około 700-metrowa trasa zjazdowa, która jest sztucznie naśnieżana. Na miejscu macie możliwość wypożyczenia sprzętu narciarskiego, skorzystania z usług instruktora oraz zjechania na całorocznym torze saneczkowym.

Godziny otwarcia:

 • pn-czw: 10.00 – 17.00
 • pt-nd: 10.00 – 18.00

Gołdap – Piękna Góra Rudziewicz

Warto wspomnieć o jeszcze jednym ośrodku na Warmii i Mazurach, który jest największym ośrodkiem sportów zimowych w województwie. W miejscowości Gołdap znajduje się stok z pięcioma trasami o łącznej długości 2 kilometrów. Wszystkie są sztucznie naśnieżane i ubijane przez ratraki, a cztery z nich posiadają sztuczne oświetlenie. Trasy przygotowane są dla osób o różnym stopniu umiejętności. Najbardziej stroma z nich ma 650 metrów długości i średni kąt nachylenia 45 stopni. Dla początkujących przygotowano niezbyt stromą, 350-metrową trasę.

Na górze działa krzesełkowa kolej linowa o długości 763 metrów oraz wyciąg orczykowy i liny. Można także wypożyczyć sprzęt narciarski. Co ciekawe, w okolicach Pięknej Góry, można też uprawiać narciarstwo biegowe. Znajdziecie tu 4 km tras, o różnym poziomie trudności, a każdego roku rozgrywany jest na nich Bieg Jaćwingów.

Godziny otwarcia:

 • pn-pt: 10:00 – 20:00
 • sob-ndz: 9:00 – 21:00
Joanna Węgielewska
Joanna Węgielewska
Miłośniczka podróży po Polsce i Europie. Uwielbia poznawać miejsca, do których dociera niewielu turystów. Ulubione zakątki naszego kraju to Półwysep Helski, który za każdym razem odkrywa na nowo oraz Dolny Śląsk, który jest pełen tajemnic i uroku. Obowiązkowy punkt każdej jej wyprawy to odkrycie smaków lokalnej kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE