Strona głównaTop 10Top 10 krajobrazów w Polsce zapierających dech w piersiach

Top 10 krajobrazów w Polsce zapierających dech w piersiach

Gdzie w Polsce można zrobić najpiękniejsze zdjęcia i napawać się pięknymi widokami? Oto Top 10 krajobrazów w Polsce, które zapierają dech w piersiach.

Panorama Tatr

panorama tatr – top 10 krajobrazów w Polsce
Tatry, rzeka Białka – top 10 krajobrazów w Polsce. Fot. Shutterstock

Tatry zdumiewają. To nie tylko najwyższe góry w Polsce, ale dla niektórych na pewno najpiękniejsze. Można zachwycać się szczytami obleczonymi śniegiem aż do wiosny, pięknymi dolinami i halami latem pełnymi kwiatów. Powspinamy się tu, poszusujemy na nartach, smacznie zjemy i wypoczniemy w spa. Można też zrobić zdumiewające zdjęcia.

Czytaj także: Rysy ciekawostki

Podlasie

podlasie – top 10 krajobrazów w Polsce
Krajobraz Podlasia – top 10 krajobrazów w Polsce. Fot. Shutterstock

Podlasie zachwyca swoją prostotą, naturalnością, czasami surowością, klimatem, bezkresnymi łąkami, cudowną grą świateł i cieni. W tym regionie Polski jest coś niesamowitego, co powoduje, że chce się tu wracać. Można wykonać tu niezwykłe panoramy i sesje w typowo słowiańskim stylu. My jesteśmy zakochani w Podlasiu.

Bałtyk na Wolinie

wolin bałtyk – top 10 krajobrazów w Polsce
Woliński Park Narodowy – top 10 krajobrazów w Polsce. Fot. Shutterstock

Bałtyk w wielu miejscach i o każdej porze roku prezentuje się pięknie. Magicznie jest w szczególności na Wolinie. Mało doceniany Woliński Park Narodowy nie tylko jest przepięknym miejscem, ale też związanym z niezwykłą historią, która pisała się tam od wieków. Warto pojechać, koniecznie z aparatem.

Bieszczady

bieszczady – top 10 krajobrazów w Polsce
Bieszczady. Fot. Shutterstock

Bieszczady zdecydowanie należą do top 10 krajobrazów w Polsce. Jest to ten rejon Polski, gdzie ma się ochotę pojechać po tym jak rzuci się wszystko. Idylliczne i spokojne góry to coś niespodziewanie zdumiewającego po wizycie choćby w Tatrach. Czasami na szlaku nie spotyka się nikogo. Można usiąść na połoninie i napawać się widokami.

Lubelszczyzna

kraśnik lubelskie – top 10 krajobrazów w Polsce
Kraśnik, woj. lubelskie. Fot. Shutterstock

Lubelszczyzna to warte odkrycia województwo z wieloma nieskalanymi terenami, pełnymi magii, którą warto spróbować uchwycić na fotografii. To kraina pełna kontrastujących krajobrazów: od ukwieconych łąk, przez zielone lasy i ośnieżone zimą pagórki. Nawet jadąc samochodem poprzez oblane słońcem pola i łąki nie sposób się nie zachwycić.

Wielkie Jeziora Mazurskie

giżycko wielkie jeziora mazurskie
Giżycko. Fot. Shutterstock

Jezior na Mazurach jest wiele i każdy znajdzie takie, które pozostawi go w stanie oniemienia. Eksplorując niektóre zarośnięte nabrzeża można się poczuć jak odkrywca, a odwiedzając mariny przy innych jeziorach, jak posiadacz ekskluzywnego jachtu na Lazurowym Wybrzeżu. Jednocześnie ekskluzywne i dzikie Mazury są przy tym tajemnicze, pełne zamków i ciekawostek z czasów II wojny światowej. Jak tu ich nie kochać?

Słowiński Park Narodowy

słowiński park narodowy
Słowiński Park Narodowy. Fot. Shutterstock

Nasza nadmorska perła, czyli Słowiński Park Narodowy, to jednocześnie morze i pustynia, Księżyc i Ziemia, surowe bezkresne piekło i otulające przyjemnym powiewem niebo. Kraina kontrastów i wędrujących wydm, którą nie sposób się zachwycić. A zdjęcia wychodzą tu po prostu kosmicznie.

Karkonosze

karkonosze zimą
Karkonosze zimą. Fot. Shutterstock

Do Karkonoszy nie da się nie wracać. Kto raz zgubił się pośród pięknych szlaków odnalazł też kawałek siebie. Romantyczne widoki mieszają się z surowymi skałami, łagodnymi pagórkami, stromymi stokami i delikatnymi kwiatami. Zapraszające latem i powalające na kolana zimą Karkonosze to prawdziwe bogactwo Dolnego Śląska.

Ponidzie

ponidzie – top 10 krajobrazów w Polsce
Ponidzie. Fot. Shutterstock

Ponidzkie pagórki w woj. świętokrzyskim odkrywa się nie raz, a ciągle na nowo. Niepozorna kraina odciska swój ślad w pamięci, bo wraca się do tych zielonych wzgórz poprzecinanych wstęgami dróg. Niektórzy nawet nie wiedzą, że Ponidzie istnieje. Ale gdy już je odkryją, nie mogą o nim zapomnieć. Jest to zdecydowanie jeden z top 10 krajobrazów w Polsce!

Gorce

gorce Gorczański Park Narodowy – top 10 krajobrazów w Polsce
Gorczański Park Narodowy. Fot. Shutterstock

W Gorcach znajdziemy ukochane ścieżki Jana Pawła II, zalesione góry, ukryte chatki, śpiewające ptaki i powalające widoki. Mniej zatłoczone od Tatr i niższe od nich Gorce, są po prostu zjawiskowe. Natura ma w zwyczaju malować tutaj najpiękniejsze krajobrazy za pomocą mgły oraz gry światła i cienia. Trzeba pojechać tam choć raz.

Weronika Skupin
Weronika Skupin
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa i saunamistrzyni. Odpręża się grając w planszówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE