Żuławy Wiślane to bardzo spokojna kraina, częściowo nietknięta przez człowieka. Znajdziemy tu depresje, czyli tereny poniżej poziomu morza, zabytkowe wiatraki, ciekawe ruiny oraz grubiutkie foczki. Oto jakie Żuławy Wiślane atrakcje mają dla aktywnych, leniuchów, singli i całych rodzin.

1Jantar

jantar bursztyn bałtyk
W Jantarze organizowane są Mistrzostwa Świata w Poławianiu Busztynu. Fot. Shutterstock

Żuławy Wiślane dzielą się na Żuławy Gdańskie, Wielkie Żuławy Malborskie, Małe Żuławy Malborskie i Żuławy Elbląskie. Jantar jest akurat miejscowością położoną na pograniczu Mierzei Wiślanej i Żuław Wiślanych. Jej nazwa jest nieprzypadkowa. Jantar znany jest z obfitego występowania bursztynu, który łatwo znaleźć podczas spaceru na plaży. Co roku w wakacje odbywają się tu nawet Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu.

W Jantarze można znaleźć miejsca noclegowe w ośrodkach różnego typu, kąpieliska, a także krytą pływalnię, minizoo, stadninę koni ze szkołą jeździecką i inne jakie kryją Żuławy Wiślane atrakcje. Nie jest to bardzo oblegana turystycznie, a raczej spokojna miejscowość, szczególnie wiosną i jesienią.

Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here