Proponowaliśmy Wam już najlepsze miasta na wakacje w górach i nad morzem, tymczasem przyszła pora na najlepsze miasta na wakacje w całej Polsce. Tym razem nie skupiamy się na żadnym z regionów i pomijamy największe miasta w Polsce (takie jak Kraków, Wrocław, czy Gdańsk). Oto najlepsze miasta na wakacje w Polsce, jeśli chcecie przeżyć oryginalne i niezapomniane lato.

Czytaj także: Najlepsze polskie miasta na wakacje nad morzem (Top 11)

Najlepsze polskie miasta na wakacje w górach (Top 11)

1Kazimierz Dolny

Ukochany przez Was Kazimierz Dolny. Fot. Patryk Kosmider, Shutterstock

Kochacie Kazimierz Dolny, nie da się temu zaprzeczyć. To romantyczne miasto ma wszystko! Wspaniałą architekturę, zabytki takie jak zamek czy piękne kamieniczki, niesamowity klimat i mnóstwo naturalnych atrakcji, takich jak wąwozy, wzgórza, czy przepływająca przez Kazimierz Dolny Wisła. Po jej drugiej stronie znajduje się Janowiec ze skansenem zabytkowych chat i kolejnym zamkiem. Czy można sobie wyobrazić lepsze miejsce na wakacje?

Czytaj więcej: Kazimierz Dolny – Top 10 atrakcji miasta

Poprzedni
Poprzedni artykułŻuławy Wiślane – atrakcje u progu Bałtyku (Top 11)
Następny artykułCo robić, gdy latem pada deszcz? 10 pomysłów na wakacje
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here