• Profil

  Twierdza Kłodzko z góry wyglądem przypomina gwiazdę. Góra Forteczna w Kłodzku to miejsce które przez 1000 lat spełniało funkcje obronne. Pierwsze wzmianki o istnieniu tu grodu pochodzą z 981 roku.

  W 1557 roku zamek mieszkalny przekształcono w twierdzę posiadającą fortyfikacje oraz zamek wyższy. Także lata późniejsze, na zlecenie Habsburgów, a następnie Księstwa Pruskiego, przyniosły rozbudowę obronną tego miejsca. W tym czasie stanął tu między innymi donżon – wieża łącząca funkcje obronne i mieszkalne, która do dziś stanowi atrakcję turystyczną Twierdzy Kłodzko.

  W XVIII wieku Twierdza Kłodzko przestała pełnić funkcje obronne i przekształcono ją w ciężkie więzienie. W tym czasie w podziemiach wybudowano sieć labiryntów. W sumie powstały 44 kilometry tuneli. Obecnie podczas zwiedzania twierdzy można zobaczyć kilometr podziemnych labiryntów.

  Czytaj więcej: Twierdza Kłodzko – kamienna gwiazda Dolnego Śląska

  Zwiedzanie części górnej oraz podziemnych korytarzy kosztuje 25 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy). Zwiedzanie samych korytarzy lub samej części górnej to koszt 18 zł (normalny) i 14 zł (ulgowy).

 • Więcej informacji
  Adres: Grodzisko
  Kłodzko
  Dolnośląskie
  Polska
  Godziny otwarcia: 9-18
  Telefon: 74 867 34 68
  Ceny biletów: 25zł
 • Zdjęcia
 • Mapa

  Brak wpisów

  Niestety, nie znaleziono żadnych wpisów. Dostosuj kryteria wyszukiwania i spróbuj ponownie.

  Google Map niezaładowana

  Niestety, nie można załadować Google Maps API.

 • Opinie

  Dodaj opinię

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.