Maj to miesiąc, w którym każdą wolną chwilę warto wykorzystać na podróże. Długie dni i krótkie noce, coraz wyższe temperatury oraz piękno i zapach kwitnącej przyrody to coś, dlaczego warto ruszyć w podróż! Zastanawiacie się gdzie jechać w maju w Polsce? Oto kilka doskonałych propozycji.

1Kraina Wygasłych Wulkanów

Na początek zachęcamy Was do wybrania się na Dolny Śląsk, gdzie pomiędzy Legnicą, Jelenią Górą i Strzegomiem znajdziecie Krainę Wygasłych Wulkanów. Ten wyjątkowo zróżnicowany geologicznie teren, to idealne miejsce zarówno na kilkudniowy urlop jak i krótki wypad za miasto. Malownicze wzniesienia, które osiągają maksymalnie 501m n.p.m. (Ostrzyca) mogą być idealne na niezbyt wymagającą górską wędrówkę. Wyżyny, które znajdują się na zachodzie to Sudety, które dzielą się na wyższe Góry Kaczawskie na południu i niższe Pogórze Kaczawskie na północy, znajdziecie także niewielkie obszary wchodzące w skład Pogórza Wałbrzyskiego.

Dawne zjawiska wulkaniczne nie są jedynym walorem Krainy Wygasłych Wulkanów i powodem, dla którego warto ją odwiedzić. Znajdziecie tu miasta bogate w obiekty historyczne: Bolków, Jawor, Świerzawa czy Złotoryja. Na szczególne wyróżnienie zasługuje ewangelicki Kościół Pokoju w Jaworze, który został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wyjątkowym miejscem jest także opactwo benedyktynów w Legnickim Polu, które ma status Pomnika Historii. W Krainie Wygasłych Wulkanów znajdziemy także imponujące średniowieczne zamki, pozostałości dawnych kopalni, tajemnicze kamienne krzyże, pamiątki toczonych tu bitew i liczne przykłady tradycyjnego budownictwa wiejskiego, z charakterystycznymi konstrukcjami szachulcowymi. Jeśli więc zastanawiacie się gdzie jechać w maju w Polsce, to warto odkryć tą wyjątkową krainę.

Poprzedni
Poprzedni artykułPuszcza Notecka – kraina wydm i zielonych dywanów
Miłośniczka podróży po Polsce i Europie. Uwielbia poznawać miejsca, do których dociera niewielu turystów. Ulubione zakątki naszego kraju to Półwysep Helski, który za każdym razem odkrywa na nowo oraz Dolny Śląsk, który jest pełen tajemnic i uroku. Obowiązkowy punkt każdej jej wyprawy to odkrycie smaków lokalnej kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here