Morze Bałtyckie to kierunek chętnie odwiedzany przez Polaków. Sanatoria nad morzem to miejsca, gdzie odpoczniecie w pięknych okolicznościach przyrody, ale także spędzicie czas w leczniczym klimacie. Sprawdźcie, które miejscowości nad polskim morzem mają status uzdrowiska i znajdźcie to, które będzie idealne właśnie dla Was.

1Kołobrzeg – sanatoria nad morzem

Kołobrzeg. Fot. Shutterstock

Największym uzdrowiskiem nad otwartym morzem w Polsce jest Kołobrzeg. Jest to kurort o charakterystycznym klimacie, w którym powietrze nasycone jest ozonem i jodem. W Kołobrzegu leczy się choroby: ortopedyczno–urazowe, układu nerwowego, reumatologiczne, kardiologiczne, nadciśnienie, choroby górnych dróg oddechowych, choroby skóry, cukrzyce, otyłość, choroby endokrynologiczne, choroby dolnych dróg oddechowych, osteoporozę.

Kołobrzeg latem tętni życiem dzięki turystom przybywającym do uzdrowiska. Znajdują się tu źródła wód mineralnych, solanki i borowiny. Funkcjonują także porty, a na nabrzeżu można zjeść przepyszną smażoną rybę. W mieście nie brakuje również atrakcji wartych obejrzenia m.in. latarnia morska, bindaż, ORP Fala, Muzeum Oręża Polskiego, molo czy pomnik rybaka i rybaczki.

To również Was zainteresuje: Darmowe atrakcje Kołobrzegu – te miejsca można zwiedzić za darmo.

Poprzedni
Poprzedni artykułGdzie jechać w maju w Polsce? 8 propozycji, które Was zaskoczą!
blank
Miłośniczka podróży po Polsce i Europie. Uwielbia poznawać miejsca, do których dociera niewielu turystów. Ulubione zakątki naszego kraju to Półwysep Helski, który za każdym razem odkrywa na nowo oraz Dolny Śląsk, który jest pełen tajemnic i uroku. Obowiązkowy punkt każdej jej wyprawy to odkrycie smaków lokalnej kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here