Strona głównaTop 10Najlepsze plaże w Polsce – który kurort nad Bałtykiem wybrać?

Najlepsze plaże w Polsce – który kurort nad Bałtykiem wybrać?

Gdzie jechać nad morze, by znaleźć najlepsze plaże w Polsce? Sprawdź które nadmorskie miasto wybrać na urlop, jeśli cenisz najpiękniejsze plaże, złocisty piasek i wygodne zejście do wody. Pomoże ci to wybrać, gdzie jechać na wakacje nad morze.

Plaża w Czołpinie

Czołpino. Fot. Shutterstock
Plaża w Czołpinie jest zdumiewająco duża. Ma aż 108 m szerokości i jest jedną z najpiękniejszych plaż w Polsce. Jest tam zarówno bezpieczne i strzeżone wydzielone kąpielisko, jak i dzika plaża znajdująca się nieco dalej. Na pewno spodoba się tym, którym za ciasno w tłumie. Czytaj także: Wydma Czołpińska – pustynia nad Bałtykiem

Plaża w Mikoszewie

W Mikoszewie można spotkać foki. Uwaga, to dzikie zwierzęta!
Mikoszewo położone jest przy ujściu Wisły i znane z dzikich pięknych plaż. Trzeba pamiętać jednak, że są one domem fok. O ile spacery po plaży z foczkami to pomysł na miłe spędzenie czasu, o tyle przeszkadzanie im, podchodzenie blisko i robienie sobie z nimi selfie już niekoniecznie. To dzikie zwierzęta i one także chcą mieć najpiękniejsze plaże w Polsce dla siebie.

Plaża w Pobierowie

Plaża w Pobierowie
Plaża w Pobierowie. Fot. Jan M, CC BY-SA 3.0
Plaża w Pobierowie jest bezpieczna i z miękkim piaskiem. Ma około 400 m długości i jest uznana za jedną z bardziej urokliwych w rankingu na najlepsze plaże w Polsce. W Pobierowie powstało w ostatnich latach naprawdę sporo ekskluzywnych resortów nadmorskich z eleganckimi domkami. To modny kierunek, gdzie nie można zagwarantować braku ludzi, ale mimo wszystko nie ma takich tłumów jak w innych miejscowościach. Czytaj także: Pobierowo – atrakcje bałtyckiego uroczyska (Top 11)

Plaża w Pogorzelicy

Plaża w Pogorzelicy
Plaża w Pogorzelicy. Fot. Jarosław Wiśniewski, CC BY-SA 4.0
Plaża w Pogorzelicy niedaleko Niechorza jest czysta, piaszczysta i jest przy niej strzeżone kąpielisko. W okolicy można podziwiać tworzące się wydmy, którymi charakteryzują się najpiękniejsze plaże w Polsce. To dobre miejsce dla tych, którzy chcą mieć bezpieczne rodzinne wakacje i cieszyć się sporą plażą z łagodnym zejściem do morza.

Plaża w Chłopach

Plaża w Chłopach. Fot. Kszapsza, CC BY-SA 3.0
Najlepsze plaże w Polsce najczęściej leżą tuż obok popularnych miejscowości. Chłopy to mniej oblegana miejscowość niedaleko Mielna. Skrywa się pośród większych nadmorskich kurortów i kryje piękną piaszczystą plażę. Nie ma gwarancji, że nie spotkacie tam nikogo (wręcz przeciwnie, jest tam wielu amatorów pięknych plaż), ale będziecie zachwyceni widokami. Jest tam dużo mięciutkiego piasku.

Plaża w Mechelnikach

Plaża w Mechelinkach. t.przechlewski, CC BY-SA 3.0
Najpiękniejsze plaże w Polsce chowają się najczęściej w mniej popularnych wsiach. Mechelinki z pewnością nie są obleganą nadmorską miejscowością. Warto tu zajrzeć by wypocząć na plaży bez tłumów albo przejść się po molo. Można tu poczuć kaszubski klimat ze smażoną świeżą rybką i kutrami na plaży. Niedaleko stąd do Trójmiasta,

Plaża w Karwieńskim Błocie Drugim

Plaża w Karwi
Plaża w Karwi. Fot. Henryk Bielamowicz, CC BY-SA 3.0
Najlepsze plaże w Polsce ukrywają się czasami w niepozornych miejscach. Koło Karwi, która sama w sobie jest dość popularna, znajduje się mała wioska z pięknym piaskiem. Plaża w Karwi jest piękna, ale dalej na zachód rozciąga się jeszcze piękniejsza. To dzika szeroka piaszczysta plaża o długości 6 km w Karwieńskim Błocie Drugim.

Plaża w Rowach

Plaża w Rowach
Plaża w Rowach. Fot. LoMit, CC BY-SA 4.0
Nie oszukujmy się, latem nad Bałtykiem wszędzie są tłumy, a najpiękniejsze plaże w Polsce to często takie, gdzie trudno wcisnąć szpilkę. W Rowach nie brakuje turystów, ale plaża jest tak piękna, piaszczysta, szeroka i długa, że każdy może znaleźć jej kawałek dla siebie i być zadowolony. Gdzie jest mniej ludzi? W Rowach na granicy Słowińskiego Parku Narodowego znajduje się jedna z ulubionych plaż nudystów w Polsce, 2 km od falochronu. Tam oczywiście obowiązują zasady dobrego wychowania: obecność w strojach nie jest akceptowana.

Plaża w Jastrzębiej Górze

Plaża w Jastrzębiej Górze
Plaża w Jastrzębiej Górze. Fot. Shutterstock
Złocisty piasek i piękne zachody słońca? Jastrzębia Góra z powodzeniem może się znaleźć w rankingu na najpiękniejsze plaże w Polsce. Plaża w Jastrzębiej Górze z jednej strony otoczona jest klifem i ścianą lasu. Minus? Nie liczcie na plaże bez żywej duszy jak na bezludnej wyspie, to mimo wszystko popularny kurort. Podpowiadamy, że wieczorami łatwiej tam o samotny spacer. Czytaj więcej: Jastrzębia Góra – atrakcje wsi na północnym skraju Polski (Top 9)

Plaża w Mielnie

plaża w mielnie nad bałtykiem latem
Plaża w Mielnie może się pochwalić szerokością i łagodnym zejściem do wody. Fot. Shutterstock
Ranking na najlepsze plaże w Polsce i Mielno? Owszem, bo mimo że turystów jest tam latem tłum, to plaża jest tu piękna i piaszczysta. To czyni Mielno jednym z najpopularniejszych kurortów nad Bałtykiem. Ceniącym prywatność polecamy przenieść się na zachód i szukać plaż w kierunku Chłopów i Sarbinowa. Czytaj także: Mielno atrakcje – co robić w pięknym kurorcie nad Bałtykiem? (Top 9)

Plaża w Kołobrzegu

kosz na plaży w kołobrzegu latem
Plaża w Kołobrzegu ma piękny piasek i jest przestronna. Może z powodzeniem znaleźć się w rankingu na najlepsze plaże w Polsce. Fot. Shutterstock
Na plaży w Kołobrzegu każdy z powodzeniem znajdzie swoje miejsce. Latem bywa tu naprawdę tłoczno, ale łatwo się dostać krótkim spacerkiem brzegiem morza na ciągnące się na zachód w kierunku Grzybowa plaże. Po plażowaniu warto się wybrać na zwiedzanie miasta z piękną latarnią morską. Czytaj także: Kołobrzeg – atrakcje twierdzy u brzegu morza

Plaża w Poddąbiu

To niezbyt zatłoczona miejscowość turystyczna. Może dlatego, że plaża w Poddąbiu miejscami nie należy do zbyt szerokich. Jest za to piaszczysta i dość odizolowana, bo leży pod klifem. Samo Poddąbie leży na uboczu, mniej więcej w połowie drogi między Ustką a Rowami. Na wycieczkę można wybrać się nad jezioro Gardno.

Plaża w Juracie

kosze wiklinowe na plaży w juracie
Na plaży w Juracie można poczuć się jak na prawdziwych wakacjach. Fot. Shutterstock
Plaża w Juracie jest dość szeroka, a gdy słońce nieco przygrzeje, można się skryć w cieniu pobliskich sosen. Warto wybrać się na spacer by przejść całą szerokość Półwyspu Helskiego. Jurata to dawna część Jastarni i popularny kurort wypoczynkowy, który uchodził kiedyś za ekskluzywny.  Dziś jest tam coraz więcej turystów ale najpiękniejsze plaże w Polsce pozostały.

Plaża we Władysławowie

ratownik na plaży we władysławowie o zachodzie słońca
Plaża we Władysławowie jest spora, ale popularna. Może to nie odpowiadać miłośnikom ciszy. Fot. Shutterstock
Władysławowo to duży kurort, w którym swój początek ma Półwysep Helski. Znajdziemy tutaj bardzo popularne plaże z tłumami turystów, alen ie przyjeżdżają tu oni bez powodu. Plaże są przestronne i bezpieczne. Nie będzie można narzekać na dobrą ofertę gastronomii i pamiątek. Tym, którym we Władysławowie za tłoczno, polecamy poszukać miejsca na trasie do Jastrzębiej Góry i koniecznie zajrzeć na Hel. Czytaj więcej: Władysławowo – atrakcje letniego kurortu (Top 12)

Plaża w Trzęsaczu

kościół na plaży w trzęsaczu
Kościoła w Trzęsaczu już prawie nie ma, ale za to pozostała piękna plaża. Fot. Shutterstock
Najpiękniejsze plaże w Polsce powstały często kosztem takich budowli jak kościół w Trzęsaczu. Miejscowość słynie jednej pozostałej ściany kościoła podmywanego przez fale Bałtyku. Erozja nabrzeża ma jeszcze jeden efekt: powstała tu malownicza piaszczysta plaża. Tym, którym będzie na niej za ciasno, polecamy poszukać w pobliskim Pustkowie lub Pobierowie. Czytaj więcej: Rewal – atrakcje dla małych i dużych (Top 11)

Jarosławiec i jego sztuczna plaża

kuter w bałtyku na plaży w jarosławcu
W Jarosławcu znajdziemy starą plażę, a także nową, sztuczną. Fot. Shutterstock
W Jarosławcu obok starej została usypana nowa sztuczna plaża, tzw. Dubai. Jest czystsza niż poprzednia i cieszy się dobrymi opiniami. Niektórym sztuczne plaże być może się nie podobają, ale trzeba przyznać, że to coś niezwykłego. Jarosławiec nie jest najbardziej zatłoczoną nadmorską miejscowością, dlatego skrawek plaży łatwo znaleźć także dla siebie. W sezonie na bursztyny można je znaleźć m.in. właśnie w Jarosławcu.

Plaża w Lubiatowie

kobiety na koniach jadą na plażę w lubiatowie
Lubiatowskie wybrzeże może konkurować w top 10 na najlepsze plaże w Polsce. Fot. Shutterstock
Ten kto szuka spokojnego miejsca nad morzem z dala od tłumów, a przy okazji nie chce się nudzić, powinien wybrać plaże w okolicy Lubiatowa. Czysta piaszczysta plaża rozciąga się po horyzont. Po plażowaniu jest tu co robić, można wybrać się m.in. na zajęcia do szkoły jeździeckiej.

Plaża w Międzyzdrojach

kawcza góra zejście na plażę w międzyzdrojach
Z Kawczej Góry na plażę można zejść pięknymi drewnianymi schodami. Fot. Shutterstock
Jeden z popularniejszych polskich kurortów może się pochwalić plażą z urokliwym zejściem widocznym na zdjęciu. Schodki z Kawczej Góry lepiej prezentują się ze szczytu. Przy okazji można zobaczyć piękny widok na Bałtyk i niektóre najpiękniejsze plaże w Polsce. Ta w Międzyzdrojach jest długa, a jej okolica gęsto usiana punktami gastronomicznymi. Minus? Sporo turystów. Czytaj także: Międzyzdroje – atrakcje w mieście gwiazd (Top 10)

Plaże w Gdańsku

plaża w gdańsku przed burzą nad bałtykiem
W Gdańsku znajdziemy aż 7 plaż, a przyroda maluje tu piękne krajobrazy. Fot. Shutterstock
Gdańsk ma kilka plaż, a mieszkańcy Trójmiasta mogą wybrać sobie jedną na każdy dzień tygodnia. Są to: Brzeźno, Dom Zdrojowy, Jelitkowo, Jelitkowo Klipper, Molo Brzeźno, Orle, Sobieszewo i Stogi. Każda posiada certyfikat Błękitnej Flagi, tak więc można się tam kąpać. Ci, którzy wybiorą się do Gdańska, będą mogli zrobić zwój ranking najlepsze plaże nad Bałtykiem. Czytaj także: Co robić nad morzem? Bałtyk dla aktywnych (Top 7)
Weronika Skupin
Weronika Skupin
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa i saunamistrzyni. Odpręża się grając w planszówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE