Gdzie jechać nad morze, by znaleźć najlepsze plaże w Polsce? Sprawdź które nadmorskie miasto wybrać na urlop, jeśli cenisz złocisty piasek i wygodne zejście do wody. Pomoże ci to wybrać, gdzie jechać na wakacje nad morze.

1. Plaża w Mielnie

Plaża w Mielnie może się pochwalić szerokością i łagodnym zejściem do wody. Fot. Shutterstock

Ranking na najlepsze plaże w Polsce otwiera Mielno. Plaża jest tu piękna i piaszczysta, a miejscowość przyjazna turystom, co czyni ją jednym z najpopularniejszych kurortów nad Bałtykiem. Ceniącym prywatność polecamy przenieść się na zachód i szukać plaż w kierunku Chłopów i Sarbinowa.

2. Plaża w Kołobrzegu

Plaża w Kołobrzegu ma piękny piasek i jest przestronna. Może z powodzeniem znaleźć się w rankingu na najlepsze plaże w Polsce. Fot. Shutterstock

Na plaży w Kołobrzegu każdy z powodzeniem znajdzie swoje miejsce. Latem bywa tu naprawdę tłoczno, ale łatwo się dostać krótkim spacerkiem brzegiem morza na ciągnące się na zachód w kierunku Grzybowa plaże. Po plażowaniu warto się wybrać na zwiedzanie miasta z piękną latarnią morską.

3. Plaża w Juracie

Na plaży w Juracie można poczuć się jak na prawdziwych wakacjach. Fot. Shutterstock

Plaża w Juracie jest dość szeroka, a gdy słońce nieco przygrzeje, można się skryć w cieniu pobliskich sosen. Warto wybrać się na spacer by przejść całą szerokość Półwyspu Helskiego. Jurata to dawna część Jastarni i popularny kurort wypoczynkowy, gdzie spotkamy jednak wielu turystów.

4. Plaża we Władysławowie

Plaża we Władysławowie jest spora, ale popularna. Może to nie odpowiadać miłośnikom ciszy. Fot. Shutterstock

Władysławowo to duży kurort, w którym swój początek ma Półwysep Helski. Znajdziemy tutaj bardzo popularne przestronne plaże. Nie będzie można narzekać na dobrą ofertę gastronomii i pamiątek. Tym, którym we Władysławowie za tłoczno, polecamy poszukać miejsca na trasie do Jastrzębiej Góry i koniecznie zajrzeć na Hel.

5. Plaża w Trzęsaczu

Kościoła w Trzęsaczu już prawie nie ma, ale za to pozostała piękna plaża. Fot. Shutterstock

Trzęsacz słynie z kościoła podmywanego przez fale Bałtyku. Z pięknej budowli pozostała ściana. Erozja nabrzeża ma jeszcze jeden efekt: powstała tu malownicza piaszczysta plaża. Tym, którym będzie na niej za ciasno, polecamy poszukać w pobliskim Pustkowie lub Pobierowie.

6. Jarosławiec i jego sztuczna plaża

W Jarosławcu znajdziemy starą plażę, a także nową, sztuczną. Fot. Shutterstock

W Jarosławcu obok starej została usypana nowa sztuczna plaża. Jest czystsza niż poprzednia i cieszy się dobrymi opiniami. Jarosławiec nie jest najbardziej zatłoczoną nadmorską miejscowością, dlatego skrawek plaży łatwo znaleźć także dla siebie. W sezonie na bursztyny można je znaleźć m.in. właśnie w Jarosławcu. Zobaczymy też kolorowe kutry rybackie takie jak ten na zdjęciu (oby jeszcze pogoda nie zmuszała nas do wejścia do wody w sztormiaku).

7. Plaża w Lubiatowie

Lubiatowskie wybrzeże może konkurować w top 10 na najlepsze plaże w Polsce. Fot. Shutterstock

Ten kto szuka spokojnego miejsca nad morzem z dala od tłumów, a przy okazji nie chce się nudzić, powinien wybrać plaże w okolicy Lubiatowa. Czysta piaszczysta plaża rozciąga się po horyzont. Po plażowaniu jest tu co robić, można wybrać się m.in. na zajęcia do szkoły jeździeckiej.

8. Plaża w Międzyzdrojach

Z Kawczej Góry na plażę można zejść pięknymi drewnianymi schodami. Fot. Shutterstock

Jeden z popularniejszych polskich kurortów może się pochwalić plażą z urokliwym zejściem widocznym na zdjęciu. Schodki z Kawczej Góry lepiej prezentują się ze szczytu. Przy okazji można zobaczyć piękny widok na Bałtyk i okolicę. Sama plaża jest długa, a jej okolica gęsto usiana punktami gastronomicznymi.

9. Plaże w Gdańsku

W Gdańsku znajdziemy aż 7 plaż, a przyroda maluje tu piękne krajobrazy. Fot. Shutterstock

Gdańsk ma kilka plaż, a mieszkańcy Trójmiasta mogą wybrać sobie jedną na każdy dzień tygodnia. Są to: Brzeźno, Dom Zdrojowy, Jelitkowo, Jelitkowo Klipper, Molo Brzeźno, Orle, Sobieszewo i Stogi. Każda posiada certyfikat Błękitnej Flagi, tak więc można się tam kąpać. Ci, którzy wybiorą się do Gdańska, będą mogli zrobić zwój ranking najlepsze plaże nad Bałtykiem.

Czytaj także: Co robić nad morzem? Bałtyk dla aktywnych (Top 7)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here