Najsłynniejsze Kolorowe Jeziorka w Polsce znajdują się na Dolnym Śląsku w Rudawach Janowickich. Ale nie jest to jedyne miejsce w Polsce, gdzie woda mieni się odcieniami zielonego i niebieskiego. Oto najpiękniejsze kolorowe jeziora w Polsce. Znajdują się m.in. w Koninie, znany jest też osadnik Gajówka czyli polskie Malediwy i zbiornik Gródek, czyli polska Chorwacja.

7Rudawy Janowickie

kolorowe jeziorka rudawy janowickie
Kolorowe Jeziorka w Rudawach Janowickich. Fot. Artur Kowalczyk, Polska Zachwyca

Najsłynniejsze kolorowe jeziorka w różnych zielonkawo-niebieskich odcieniach znajdziecie w okolicach miejscowości Wieściszowice w Rudawach Janowickich na Dolnym Śląsku. Przyjmują m.in. błękitne, szmaragdowe i lazurowe barwy. Stanowią jedną z największych atrakcji Rudaw Janowickich. Dlaczego woda ma taki kolor? Czytaj więcej na kolejnym slajdzie.

Poprzedni
Poprzedni artykułKraina Lessowych Wąwozów – pomysł na niezapomniane wakacje
Następny artykułWolin – atrakcje największej polskiej wyspy
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here