Strona głównaTop 10Najpopularniejsze polskie atrakcje 2021 – tego najczęściej szukaliście w sieci

Najpopularniejsze polskie atrakcje 2021 – tego najczęściej szukaliście w sieci

Zastanawiacie się, które polskie atrakcje podbiły Wasze serca w 2021 roku? Wśród najchętniej wyszukiwanych pozycji znalazły się popularne od lat atrakcje jak i miejsca mniej oczywiste, które z pewnością Was zaskoczą. Oto najpopularniejsze polskie atrakcje 2021, których szukaliście w sieci. Numer 1 jest także jedną z najchętniej wyszukiwanych atrakcji w Europie.

Molo w Sopocie – najpopularniejsze polskie atrakcje 2021

najpopularniejsze polskie atrakcje
Sopockie molo Fot. Shutterstock

Nasz ranking rozpoczyna molo w Sopocie, które należy do najchętniej odwiedzanych atrakcji polskiego wybrzeża. To najdłuższe molo nad Morzem Bałtyckim mierzy około pół kilometra długości i jest jednym z najbardziej rozpoznawanych miejsc w kraju. Powstało w 1928 roku i wraz z sąsiadującym z nim Skwerem Kuracyjnym stanowi wizytówkę Sopotu. Podczas spaceru po deptaku podziwiać można m.in. słynny Grand Hotel, port morski Gdańsk oraz Kępę Redłowską.

To również Was zainteresuje: Sopot – atrakcje nadmorskiego uzdrowiska.

Zamek Królewski na Wawelu w Krakowie

najpopularniejsze polskie atrakcje
Wawel z drona. Fot. Artur Kowalczyk, Polska Zachwyca

Wawel to miejsce historyczne, które nie traci na popularności. To krakowskie wzgórze ma w sobie coś wyjątkowego, co sprawia, że poczujecie się tu jak królowie. To tu znajdowała się siedziba największych władców Polski. Wawel kryje historyczne komnaty, zbiory pamiętające czasy pierwszych Piastów oraz grobowce królów. W sieci bardzo chętnie szukamy informacji o Zamku Królewskim, w którym znajdziemy między innymi: zabytkowe meble, portrety królów, obrazy przedstawiające sceny historyczne, chorągiew królewską z czasów Zygmunta II Augusta, broń zabytkową czy zbiór namiotów wschodnich z XVII i XVIII wieku.

Manufaktura w Łodzi – najpopularniejsze polskie atrakcje 2021

Manufaktura w Łodzi. Fot. Grzegorz Czapski, Shutterstock

Najpopularniejsze polskie atrakcje 2021 mają na swojej liście także mniej oczywiste miejsca. Taka z pewnością jest łódzka Manufaktura, która mieści się w budynku dawnej fabryki Izraela Poznańskiego. Chociaż dziś jest to przede wszystkim centrum handlowo–usługowe, to jednak miejsce to jest odwiedzane nie tylko, aby kupić nowe buty. Jest to budynek z klimatem, który jest obowiązkowym punktem podczas wizyty w Łodzi. Jej inwestorzy przebudowali dawną fabrykę w taki sposób, aby zachować atmosferę tego miejsca. Manufaktura to połączenie historii i urbanistycznego charakteru z nowoczesnością.

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie

najpopularniejsze polskie atrakcje
Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. Fot. Shutterstock

Choć jego wygląd od lat wzbudza wiele kontrowersji, to jednak Pałac Kultury i Nauki stał się już od dawna symbolem Warszawy. Zbudowano go w latach 1952-1955 jako dar narodu radzieckiego dla narodu polskiego. W momencie otwarcia Pałacu Kultury i Nauki zajmował drugie miejsce na liście najwyższych budynków w Europie. Wyższy był wtedy tylko główny budynek Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego. Choć lata jego świetności już dawno minęły, to jednak najpopularniejsze polskie atrakcje 2021 mają warszawski pałac nadal w swojej czołówce. Oznacza to, że cały czas chętnie go odwiedzamy i korzystamy z bajecznych widoków tarasu widokowego, z którego podziwiać można piękną stolicę Polski.

Zobaczcie także: Pałac Kultury i Nauki – tego o nim nie wiesz!

Zamek Książ w Wałbrzychu – najpopularniejsze polskie atrakcje 2021

najpopularniejsze polskie atrakcje
Zamek Książ. Fot. Artur Kowalczyk, Polska Zachwyca

Jedną z najchętniej wyszukiwanych w sieci i odwiedzaną przez cały rok warownią jest Zamek Książ w Wałbrzychu. Ten zamkowy zespół rezydencjalny jest wyjątkowy. Pod względem wielkości plasuje się na trzecim miejscu po twierdzy w Malborku i zamku królewskim na Wawelu. Zachwyca swoją zróżnicowaną architekturą i pięknym parkiem krajobrazowym, który go otacza. Na terenie parku znajduje się okazałe Stado Ogierów Książ, przy którym funkcjonuje pensjonat i wypożyczalnia rowerów. Zdecydowanie jest to jedno z tych miejsc, które trzeba zobaczyć choć raz w życiu.

Zabytkowy rynek we Wrocławiu

co robić latem we wrocławiu
Rynek we Wrocławiu. Fot. Pixabay

Wrocław od lat podbija serca nie tylko Polaków, ale także turystów z całego świata. Nic więc dziwnego, że jednym z najchętniej wyszukiwanych w sieci miejsc był rynek we Wrocławiu. Ten średniowieczny plac targowy obecnie jest jednym z największych rynków staromiejskich Europy. Powstał między 1214 a 1232 rokiem i z pewnością jest także jednym z najstarszych. Tu również zobaczycie najstarszy i największy ratusz w Polsce, który zachwyci Was swoim późnogotyckim wyglądem. Wrocławski rynek to idealne miejsce do spacerów, które zachwyci także najmłodszych. Tu bowiem warto wybrać się z dziećmi na poszukiwanie… krasnali, które stały się symbolem miasta. Znajdziecie tu m.in. krasnale przy Ratuszu przedstawiające osoby z różnymi niepełnosprawnościami, Syzyfka toczącego kulę na ul. Świdnickiej czy też krasnala wypłacającego pieniądze.

Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu

Auschwitz-Birkenau. Fot. Shutterstock

Auschwitz-Birkenau to zespół niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych położonych na terenie Oświęcimia i okolicznych miejscowości. Miejsce to jest dla całego świata symbolem pamięci o okrutnym ludobójstwie, które chcielibyśmy, aby już nigdy się nie wydarzyło. W skład Auschwitz-Birkenau wchodzą trzy miejsca: Auschwitz I (Oświęcim), Auschwitz II-Birkenau (Brzezinka) oraz Auschwitz III Monowitz (Monowice). To jedyny tego typu obiekt figurujący na liście światowego dziedzictwa UNESCO od 1979 roku. Miejsce to było świadkiem gorzkiej historii, a dziś dla wszystkich odwiedzających jest miejscem hołdu wobec tych, którzy tu zginęli.

Łazienki Królewskie w Warszawie

Łazienki Królewskie. Fot. Shutterstock

Pierwszą trójkę najchętniej wyszukiwanych w sieci atrakcji rozpoczyna stolica naszego kraju. Łazienki Królewskie w Warszawie, wraz ze wszystkimi otaczającym je atrakcjami, to najpopularniejsze polskie atrakcje 2021, które są chętnie odwiedzane przez cały rok. Tutaj zabiegani mogą odnaleźć chwilę spokoju, melomani posłuchać muzyki, a pasjonaci architektury i sztuki znajdą wdzięczny obiekt do rozmów. Co sprawia, że to miejsce jest niezwykłe? Już w XVII w. Stanisław Lubomirski zbudował w tym miejscu ermitaż i łaźnię, a następnie powstał kompleks pałacowo-ogrodowy, który stał się rezydencją Stanisława Augusta Poniatowskiego. Dziś jest to punkt obowiązkowy podczas zwiedzania stolicy, który pozwoli odetchnąć od zgiełku miasta.

Zoo we Wrocławiu – najpopularniejsze polskie atrakcje 2021

Zoo Wrocław, Afrykarium
Zoo Wrocław, Afrykarium. Fot. wb77, Shutterstock

Zoo we Wrocławiu to bez wątpienia jedna z najważniejszych atrakcji stolicy Dolnego Śląska, którą tylko podczas wakacji odwiedza ponad 600 tysięcy osób. Nic więc dziwnego, że w rankingu najpopularniejsze polskie atrakcje 2021 miejsce to zajęło 2 miejsce. Jest to najstarsze zoo na terenie dzisiejszej Polski, którego historia sięga roku 1865. Dzięki temu o jego niebywale interesującej historii można rozmawiać równie długo jak o sukcesach hodowlanych i obecnej misji. W zoo spotkać możecie wiele gatunków zwierząt, jednak to co obecnie najbardziej przyciąga odwiedzających to Afrykarium. Budowa jedynego oceanarium na świecie poświęconego faunie Czarnego Lądu sprowadziło do zoo miliony turystów. Jego fenomen trwa od kilku lat i nie zanosi się na to, by pawilon miał tracić na popularności.

Sprawdźcie aktualny cennik i godziny otwarcia zoo we Wrocławiu.

Park Rozrywki Energylandia w Zatorze

Rollercoaster Hyperion. Fot. Energylandia

Zestawienie najpopularniejsze polskie atrakcje 2021 bezkonkurencyjnie wygrał małopolski park rozrywki Energylandia. To także jedna z najczęściej wyszukiwanych atrakcji turystycznych w Europie. Nasz polski lunapark zajął 8 miejsce i znalazł się w towarzystwie wieży Eiffla, Sagrada Familia, Koloseum czy Luwru. Co ciekawe Energylandia prześcignęła w rankingu kultowy Disneyland oraz wiele innych znanych europejskich parków rozrywki, ustępując miejsca na liście jedynie niemieckiemu Europa Parkowi.

Energylandia to idealne miejsce rozrywki dla najmłodszych dzieci, nastolatków jak i dorosłych spragnionych ekstremalnych przeżyć. W kompleksie znajdziemy karuzele, roller coastery, kolejki i wiele innych atrakcji, od których może kręcić się w głowie. W Parku Rozrywki w Zatorze nie zabrakło także parku wodnego, który jest największym w Polsce aquaparkiem na świeżym powietrzu.

Zobacz także: Nowe atrakcje 2022 – oto najbardziej wyczekiwane hity tego roku! (Nr 3 już działa!)

Joanna Węgielewska
Joanna Węgielewska
Miłośniczka podróży po Polsce i Europie. Uwielbia poznawać miejsca, do których dociera niewielu turystów. Ulubione zakątki naszego kraju to Półwysep Helski, który za każdym razem odkrywa na nowo oraz Dolny Śląsk, który jest pełen tajemnic i uroku. Obowiązkowy punkt każdej jej wyprawy to odkrycie smaków lokalnej kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE