Są miejsca w Polsce, gdzie nie wejdziemy. Niektóre z nich to walące się budynki, gdzie przebywanie jest niebezpieczne. Inne stoją na terenach prywatnych i choć to interesujące zabytki w dobrej kondycji, wstęp jest tam wzbroniony. Oto niektóre z takich miejsc, choć jest ich oczywiście dużo więcej.

1Szpital w Mokrzeszowie

Szpital w Mokrzeszowie z drona

Są tacy, którzy wchodzą na teren dawnego szpitala w Mokrzeszowie przez płot, ale nie robią tego legalnie. Oficjalnie jest to teren prywatny, ogrodzony i obwarowany zakazem wstępu.

To czyni budowlę jeszcze bardziej tajemniczą. Jej historia jest bardzo mroczna. Szpital Zakonu Kawalerów Maltańskich w Mokrzeszowie na Dolnym Śląsku był przeznaczony dla pilotów w okresie I wojny światowej. Z kolei w czasie II wojny stał się domem czynszowym Związku Dziewcząt Niemieckich, które według wielu historycznych przesłanek prowadziły tu rozród kontrolowany dla utrzymania czystości rasy aryjskiej. 

Czytaj więcej: Szpital w Mokrzeszowie

1 KOMENTARZ

  1. Inspirujący artykuł. Chciałam zwrócić tylko uwagę, ze zamieszczone zdjęcie w propozycji 6 nie przedstawia budynku Stelli, którego mury przylegają do jednej z głównych ulic miasta, a zabudowania na Bielniku, znajdującego się nieopodal

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here