Parki miniatur to bardzo popularna atrakcja, którą uwielbiają dzieci i dorośli. Z roku na rok pojawia się coraz więcej miejsc, gdzie w ciągu jednej chwili staniecie jednocześnie obok największych polskich i zagranicznych atrakcji. Krzyżackie zamki, wieża Eiffla, piramidy, Tower Bridge czy Statua Wolności to miejsca, które chciałby zobaczyć każdy, ale tylko tu jesteście w stanie zobaczyć je wszystkie w ciągu kilku chwil. Odwiedźcie najlepsze parki miniatur w Polsce i podróżujcie po największych atrakcjach świata!

1Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach

Park Miniatur w Kowarach. Fot. Mariusz Świtulski, Shutterstock

Park Miniatur Dolnego Śląska powstał w 2003 roku w Kowarach, gdzie w jednym miejscu zobaczycie największe atrakcje regionu. Wszystkie prezentowane makiety są doskonałym odwzorowaniem oryginału w skali 1:25. W parku miniatur zobaczycie modele zamków, pałaców, klasztorów oraz ratuszy z Dolnego Śląska. Wyjątkową atrakcją jest największa w Polsce miniatura gór – pasmo Karkonoszy, wraz ze Śnieżką oraz wiernie odtworzonymi szlakami i schroniskami. Dodatkowo, w cenie biletów, otrzymujecie opiekę animatorów, którzy pełni wiedzy opowiedzą Wam o historii największych atrakcji regionu, ciekawostkach i legendach.

Park Miniatur w Kowarach otwarty jest przez cały rok w godzinach 9.00-16.00.

Ceny biletów:

  • dorośli: 33 zł
  • seniorzy, studenci i niepełnosprawni: 29 zł
  • młodzież od lat 15-18: 27 zł
  • dzieci do lat 14: 25 zł
  • dzieci do 1 metra – bezpłatnie

Dowiedzcie się więcej: Park miniatur w Kowarach – małe jest piękne.

Poprzedni
Poprzedni artykułŁuk Mużakowa – jedyne takie miejsce na Ziemi widoczne z kosmosu
Następny artykułNajpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce
blank
Miłośniczka podróży po Polsce i Europie. Uwielbia poznawać miejsca, do których dociera niewielu turystów. Ulubione zakątki naszego kraju to Półwysep Helski, który za każdym razem odkrywa na nowo oraz Dolny Śląsk, który jest pełen tajemnic i uroku. Obowiązkowy punkt każdej jej wyprawy to odkrycie smaków lokalnej kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here