Pieniny to jedne z piękniejszych polskich gór. Jakie ciekawe miejsca tam na Was czekają? Mnóstwo, od szczytu Trzech Koron przez Sokolicę po Dunajec. Pieniny atrakcje mają nietuzinkowe. Zebraliśmy je w jednym miejscu: wybierzcie swoje ulubione – jedne pokochają miłośnicy sportu i mocnych wrażeń, inne są idealne dla pragnących odpoczynku.

1Sokolica i sosna reliktowa

Sosna reliktowa na Sokolicy. Fot. Shutterstock

Wspinaczka na Sokolicę dostarczy niezapomnianych przeżyć. Czekają na Was malownicze widoki o każdej porze dnia i roku. Niezwykle pięknie prezentuje się samotna sosna reliktowa wyrastająca nad ze skał nad przepaścią. To tam można zobaczyć najpiękniejsze widoki w Pieninach i zrobić cudowne zdjęcia z sosną.

Uwaga: sosna została niedawno uszkodzona i nie wygląda tak jak na zdjęciu.

Czytaj więcej: Sosna reliktowa na Sokolicy zniszczona

Dla kogo: dla aktywnych lubiących wspinaczkę i romantycznych dusz ceniących walory estetyczne. Trasa nie jest wymagająca.

Poprzedni
Poprzedni artykułJelenia Góra – przystanek na szlaku
Następny artykułGóra Świętej Anny – kalwaria, amfiteatr, geopark…
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here